Różności i nowinki technologia

Jak zaimportować swoje hasła do Chrome i Google Password Manager

Jeśli przenosisz się z LastPass (lub innego menedżera haseł, z którego jesteś niezadowolony), możesz ulec pokusie, aby po prostu skorzystać z menedżera haseł dostarczonego z przeglądarką lub systemem operacyjnym. Z pewnością jest to łatwe rozwiązanie i rozsądne, w zależności od twojego punktu widzenia. Do niedawna menedżery haseł innych firm były znane jako bezpieczniejsze, ale Apple i Google pracowały nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich wbudowanych menedżerów haseł, podczas gdy Microsoft dodaje je do swojej aplikacji uwierzytelniającej. Więc może to być realny wybór.

Jednak jednym ze sposobów, aby te wbudowane menedżery haseł nie stawiały czoła swoim niezależnym konkurentom, jest to, jak trudne może być wprowadzenie istniejących haseł do ich systemów.

Jeśli zwykle spędzasz czas w ekosystemie Google i / lub masz urządzenie mobilne z Androidem, oznacza to, że możesz używać Menedżera haseł Google do przechowywania i synchronizowania haseł za pośrednictwem przeglądarki Chrome. Niestety, podobnie jak Safari firmy Apple, Google Chrome niezwykle utrudnia importowanie haseł z pliku CSV.

Jedynym sposobem, aby to zrobić, była próba włączenia wyłączonej funkcji Chrome, która umożliwia importowanie haseł. Po wyszukiwaniu w Internecie znalazłem kilka metod, aby go włączyć, w zależności od używanej wersji Chrome. Obecnie używam wersji 88 i chociaż mogłem użyć następującej metody, aby dodać polecenie importu do Chrome (dziękuję Technika przewodnia za wskazanie mi tego możliwego rozwiązania), moja kopia Chrome nigdy nie była w stanie zaimportować pliku CSV, który pobrałem z LastPass.

Tak czy inaczej, oto proces, którego użyłem. Może będziesz miał więcej szczęścia. Dam ci znać, jak w końcu udało mi się zaraz potem dostać moje hasła do Chrome.

 • Na górnym pasku adresu Chrome wpisz chrome: // flags. Spowoduje to przejście do strony Eksperymenty.
 • W polu „Flagi wyszukiwania” u góry wpisz „import haseł”. (Prawdopodobnie wystarczy wpisać „hasło”).

Na stronie eksperymentów Chrome możesz włączyć funkcję importu

Na stronie eksperymentów Chrome możesz włączyć funkcję importu.

 • Znajdź „Import haseł” i kliknij menu rozwijane po lewej stronie (prawdopodobnie będzie oznaczone jako „Domyślne”). Wybierz „Włączone”.
 • Wybierz „Uruchom ponownie”.

 • Po dodaniu funkcji importu przejdź do Ustawień Chrome (zaznacz trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”).
 • Znajdź „Hasła” (które będą w kategorii „Autouzupełnianie”) i kliknij strzałkę po prawej stronie.
 • Poszukaj „Zapisanych haseł” i kliknij trzy kropki po prawej stronie. Powinno zostać wyświetlone menu z opcją „Importuj”.

Chrome powinien teraz mieć opcję Importuj w obszarze Zapisane hasła

Chrome powinien teraz mieć opcję Importuj w obszarze Zapisane hasła.

 • Kliknij „Importuj”. Będziesz mógł wybrać plik CSV ze swojego menedżera plików – i miejmy nadzieję, zaimportuj swoje hasła.

Jeśli to działa w Twoim przypadku – świetnie! Jeśli nie, to istnieje ostatni desperacki sposób na przeniesienie haseł do Chrome, który w końcu zadziałał.

 • Pobierz przeglądarkę Firefox (jeśli jeszcze jej nie masz) i uruchom ją.
 • Kliknij trzy linie w prawym górnym rogu i wybierz „Dane logowania i hasła”.
 • Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Importuj z pliku”.
 • Wybierz plik CSV i zaimportuj go.

Firefox nie ma żadnych skrupułów, jeśli chodzi o importowanie pliku z hasłami w formacie CSV

Firefox nie ma żadnych wątpliwości co do importowania pliku z hasłami w formacie CSV.

Teraz, gdy Twoje hasła są w Firefoksie, możesz je łatwo przenieść do Chrome:

 • W przeglądarce Chrome kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Zakładki”> „Importuj zakładki i ustawienia”.
 • Wybierz Mozilla Firefox z menu rozwijanego, wybierz „Hasła” (i „Autouzupełnianie danych formularzy”, jeśli je posiadałeś) i kliknij „Importuj”.

Chrome nie ma problemu z importowaniem haseł z konkurencyjnych przeglądarek

Chrome nie ma problemu z importowaniem haseł z konkurencyjnych przeglądarek.

To (uff!) Powinno to wystarczyć! Ale jeśli nie chcesz tego wszystkiego robić, zawsze możesz wypróbować bezpłatne alternatywne menedżery haseł.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook