Różności i nowinki technologia

Jak zaimportować swoje hasła do pęku kluczy iCloud firmy Apple za pośrednictwem przeglądarki Safari

Jeśli przenosisz się z LastPass (lub innego menedżera haseł, z którego jesteś niezadowolony), możesz ulec pokusie, aby po prostu skorzystać z menedżera haseł dostarczonego z przeglądarką lub systemem operacyjnym. Z pewnością jest to łatwe rozwiązanie i rozsądne, w zależności od twojego punktu widzenia. Do niedawna menedżery haseł innych firm były znane jako bezpieczniejsze, ale Apple i Google pracowały nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich wbudowanych menedżerów haseł, podczas gdy Microsoft dodaje je do swojej aplikacji uwierzytelniającej. Więc może to być realny wybór.

Jednak jednym ze sposobów, aby te wbudowane menedżery haseł nie stawiały czoła swoim niezależnym konkurentom, jest to, jak trudne może być wprowadzenie istniejących haseł do ich systemów.

Jeśli masz tendencję do spędzania czasu w ekosystemie Apple, oznacza to używanie Safari do haseł i przekazywanie ich do innych urządzeń za pomocą pęku kluczy iCloud firmy Apple. Oto jak przenieść dane hasła do pęku kluczy iCloud.

Upewnij się, że masz pęku kluczy

Pęk kluczy iCloud to sposób, w jaki Apple synchronizuje Twoje informacje na różnych urządzeniach – nie tylko hasła, ale także dane kart kredytowych, hasła Wi-Fi itp. Jeśli go nie używałeś, możesz chcieć sprawdzić, czy został skonfigurowany i włączony na. (Jeśli planujesz używać swoich haseł również na urządzeniu mobilnym z systemem iOS, możesz też chcieć to sprawdzić).

Korzystanie z urządzenia z systemem macOS:

  • Przejdź do aplikacji Preferencje systemowe, klikając ikonę Apple w lewym górnym rogu
  • Jeśli masz system macOS Mojave lub starszy, kliknij iCloud. W przeciwnym razie wybierz Apple ID> iCloud.
  • Zejdź na dół listy aplikacji i upewnij się, że jest zaznaczona opcja Pęk kluczy

Upewnij się, że masz pęku kluczy iCloud.

Upewnij się, że masz pęku kluczy iCloud.

Korzystanie z urządzenia iOS:

  • Przejdź do Ustawień i dotknij swojego imienia
  • Stuknij w iCloud i przewiń w dół do pęku kluczy
  • Jeśli Pęk kluczy jest wyłączony, dotknij wpisu, a następnie włącz go

Zaimportuj dane hasła

Aby przenieść dane do pęku kluczy, musisz zaimportować je do Safari na komputerze Mac. Proste, prawda? No nie bardzo.

Niestety, w przeciwieństwie do większości menedżerów haseł, nie można importować haseł z pliku CSV do Safari. Możesz jednak importować hasła z przeglądarki Firefox lub Chrome. Więc jeśli masz plik CSV z innego menedżera haseł i nie masz żadnej z tych przeglądarek na swoim komputerze, musisz najpierw zainstalować jedną z nich i przesłać do niej swoje hasła. (Instrukcje importowania haseł do przeglądarki Chrome można znaleźć tutaj, a do przeglądarki Firefox tutaj).

Po zaimportowaniu haseł do jednej z innych przeglądarek:

  • Zamknij inną przeglądarkę
  • Otwórz Safari, przejdź do Plik> Importuj z i wybierz Chrome lub Firefox. Możesz importować zakładki, historię, hasła lub dowolną ich kombinację, zaznaczając odpowiednie pola.

Jedna uwaga: podczas próby importu z Firefoksa do Safari miałem serię wpadek. Safari niezmiennie ulegało awarii, nawet po serii poprawek do Firefoksa. W końcu poddałem się i wypróbowałem to z Chrome, a import zadziałał natychmiast. Twój przebieg może się różnić.

Możesz sprawdzić, czy import zadziałał, przechodząc do górnego menu Safari i wybierając Safari> Preferencje> Hasła. (Będziesz musiał wprowadzić swoje hasło użytkownika, aby uzyskać dostęp do listy haseł). Powinieneś zobaczyć swoje hasła tam wymienione.

Po zaimportowaniu haseł do Safari powinny być automatycznie pobierane przez pęku kluczy iCloud i można ich używać na wszystkich zatwierdzonych urządzeniach. Możesz to sprawdzić, wpisując i klikając „Dostęp do pęku kluczy” za pomocą wyszukiwania Spotlight. Powinno to spowodować wyświetlenie aplikacji Keychain; możesz kliknąć iCloud w lewej górnej kolumnie i „Hasła” w lewym dolnym rogu, aby zobaczyć zaimportowane hasła.

Powinieneś znaleźć swoje hasła w Dostępie do pęku kluczy (z oczywistych powodów niektóre dane zostały wyszarzone).

Powinieneś znaleźć swoje hasła w Dostępie do pęku kluczy. (Z oczywistych powodów niektóre dane zostały wyszarzone).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook