Foto

Jak zainstalować wersje beta Apple watchOS 7 i iOS 14, aby móc odblokować telefon za pomocą zegarka

Wersja beta systemu iOS 14.5 firmy Apple została wydana, a wraz z nią można odblokować zegarek Apple Watch telefon z funkcją Face ID, jeśli zdarzy się, że nosisz maskę. Jeśli naprawdę chcesz teraz tę funkcję, musisz pobrać najnowsze wersje beta systemu iOS i watchOS – coś, co wiąże się z co najmniej niewielkim ryzykiem, ponieważ jest to niedokończone oprogramowanie. Istnieją błędy, a funkcje mogą się zmieniać między aktualizacjami. W przeszłości pojawiały się doniesienia o zbijaniu zegarków przez wersje beta (chociaż nie znalazłem żadnego w tym wydaniu).

Biorąc to wszystko pod uwagę, używam wersji beta od czasu ich premiery i nie zauważyłem niczego, co działało szczególnie wadliwie. Więc jeśli chcesz rzucić ostrożność na wiatr, aby uzyskać dostęp do nowej funkcji odblokowywania Apple Watch, oto jak możesz zdobyć wersję beta.

Najpierw wejdź na beta.apple.com na swoim iPhonie. Jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w publicznej wersji beta, musisz nacisnąć przycisk rejestracji, a jeśli tak, możesz kliknąć przycisk logowania.

Kliknij przycisk Zarejestruj swoje urządzenia, aby uzyskać profile beta dla swojego telefonu i zegarka.

Po zalogowaniu się dotknij strzałki w dół w nagłówku i przejdź do Zarejestruj swoje urządzenia. Zdecydowanie zalecam skorzystanie z porady Apple, aby wykonać zarchiwizowaną kopię zapasową urządzenia, ponieważ kopie zapasowe iCloud niekoniecznie będą dostępne, jeśli będziesz musiał wrócić z wersji beta. Apple wyjaśnia, jak to zrobić na stronie rejestracji. Śmiało, będę tutaj, kiedy wrócisz.

Po utworzeniu kopii zapasowej urządzenia możesz przewinąć w dół i dotknąć przycisku Pobierz profil, a telefon poinformuje Cię, że musisz przejrzeć profil przed jego zainstalowaniem.

Zanim to zrobimy, chwyćmy profil zegarka, przewijając do góry i wybierając z listy WatchOS. Tam możesz dotknąć przycisku Pobierz profil, a następnie nacisnąć Zezwalaj.

Spowoduje to automatyczne otwarcie aplikacji Watch, w której możesz nacisnąć przycisk Zainstaluj. Spowoduje to ponowne uruchomienie zegarka, więc gdy to się dzieje, zainstalujmy profil telefonu, przechodząc do Ustawień, a następnie Pobrano profil.

Tam możesz dotknąć przycisku Instaluj, a telefon uruchomi się ponownie.

Po pobraniu profili i ponownym uruchomieniu urządzeń musisz zaktualizować telefon, a następnie zegarek. Niestety, musisz poczekać, aż telefon zostanie zaktualizowany, zanim będziesz mógł nawet uruchomić zegarek, więc nie możesz wykonywać wielu zadań jednocześnie.

Gdy oficjalnie uruchomisz iOS 14.5 i watchOS 7.4, możemy wreszcie włączyć odblokowanie za pomocą funkcji zegarka.

Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Face ID i kod dostępu

Wybierz Ustawienia> Identyfikator twarzy i kod i przewiń w dół do nowej opcji Odblokuj za pomocą Apple Watch. Przełączenie go włączy funkcję, nie musisz nic robić na zegarku.

Przełączenie Apple Watch w obszarze Odblokuj za pomocą Apple Watch włącza tę funkcję.

Teraz, gdy masz już zainstalowany, oto, czego możesz się spodziewać. Po pierwsze i najważniejsze, aby pamiętać, że Twój telefon nie szuka Twój twarz z maską, której szuka za twarz z maską. Gdy ta funkcja była włączona, jeśli moja żona nosiła maskę, była w stanie odblokować mój telefon bez problemu, gdy znajdowałem się w promieniu trzech stóp.

Rozwiązanie Apple polega na tym, że za każdym razem, gdy Twój zegarek Apple Watch jest używany do odblokowania telefonu, brzęczy Cię powiadomieniem o odblokowaniu telefonu, a także przyciskiem do zablokowania. Naciśnięcie tego przycisku blokady natychmiast blokuje telefon i wymaga podania hasła przy następnym odblokowaniu.

Po usunięciu tego zastrzeżenia, do tej pory odniosłem wielki sukces z tą funkcją. Wypróbowałem to z różnymi maskami i działało z nimi wszystkimi dla mnie. Warto zauważyć, że znowu szuka twarzy z maską. Ta funkcja nie pomoże Ci w sytuacji, gdy Twój telefon leży na stole i chcesz go odblokować bez możliwości zobaczenia Cię przez aparat Face ID.

Mimo to dla mnie brak konieczności wpisywania hasła za każdym razem, gdy chcę sprawdzić listę zakupów podczas zakupów, jest ogromną korzyścią i wartą tego, co uważam za stosunkowo niewielkie kompromisy w zakresie bezpieczeństwa. Ta funkcja może nie być dla tych, którzy mają super tajne informacje na swoich telefonach, ale dla wszystkich innych będzie to niezła poprawa jakości życia, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nią teraz, czy poczekasz na oficjalną wersję.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook