Różności i nowinki technologia

Jak zaktualizować kontroler PS5?

Jeśli jesteś jednym z błogosławionych 8 milionów ludzi, którym udało się zdobyć PlayStation 5, prawdopodobnie w pewnym momencie wszedłeś w proces aktualizacji kontrolera. Dostałem swoją w dniu premiery (12 listopada 2020 r.) I od tego czasu musiałem kilkakrotnie aktualizować kontroler DualSense, a także kiedy otrzymałem nowy czerwony wariant.

To proste, prawda? No, może nie tak bardzo.

Oto jak automatycznie zaktualizować kontroler PS5

  • Wybudź PS5 ze snu
  • Zobacz tekst na ekranie informujący o dostępnej aktualizacji kontrolera, która obejmuje opcje „Powiadom po 24 godzinach” i „Aktualizuj teraz”
  • Podłącz kabel USB (ponieważ z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić bezprzewodowo)
  • Podświetl przycisk „Aktualizuj teraz” i naciśnij X na kontrolerze, aby zaktualizować

Ale. Jeśli ty nie naciśnij X w tym momencie — jeśli naciśniesz O, powiedzmy, tak jak ja, ponieważ jako długoletni mieszkaniec Japonii wciąż przekonuję się, że nie jest to już przycisk potwierdzenia — wyświetli się ekran logowania do konta PS5 , a monit o aktualizację zniknie. Jak go odzyskać?

Cóż, w zasadzie nie, chyba że chcesz zagłębić się w niepotrzebnie zawiłe sztuczki. Zgadza się. W ustawieniach PS5 nie ma opcji, która pozwoliłaby na ręczną aktualizację kontrolera PS5. Ponowne wybudzenie konsoli ze stanu uśpienia nie powoduje przywrócenia monitu ani całkowitego odcięcia zasilania.

Monit o aktualizację kontrolera PS5.

Monit o aktualizację kontrolera PS5.
Fot. Sean Hollister / The Verge

O ile możemy powiedzieć (i sądząc po opcji „Powiadom po 24 godzinach”), monit o aktualizację jest powiązany z cyklem 24-godzinnym, więc prawdopodobnie masz po prostu poczekać dzień i spróbować ponownie. PograniczeTom Warren mówi jednak, że kilka razy udało mu się wymusić aktualizację na swoim PS5.

Oto jak ręcznie zaktualizować kontroler PS5

  • Rozłącz się z internetem, wybierając Ustawienia > Sieć > Ustawienia
  • Pomiń zegar wewnętrzny o 24 godziny, przechodząc do Ustawienia > System > Data i godzina

Aktualizacje oprogramowania układowego DualSense mogą nie być szczególnie ekscytujące, a nawet niezbędne, ale jestem tam z każdym, kto uznał ten proces za zaskakujący element oprogramowania PS5. To bardzo mylące, gdy mówi się, że musisz coś zaktualizować po uruchomieniu, a potem okazuje się, że nie masz żadnego oczywistego sposobu na zrobienie tego samemu później – powiedzmy, kiedy faktycznie masz pod ręką kabel USB-C.

Mam nadzieję, że wiedza, że ​​nie brakuje Ci czegoś w menu — lub że możesz się zaangażować Przejście dla zwierzątpomijanie czasu w ostateczności — zapewnia spokój ducha następnym razem, gdy naciśniesz niewłaściwy przycisk.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook