Różności i nowinki technologia

Jak zalogować się do swoich urządzeń bez haseł

W tej chwili najlepszym sposobem na zalogowanie się do macOS bez konieczności wpisywania hasła jest zakup MacBooka Air lub MacBooka Pro z czujnikiem Touch ID nad klawiaturą. Jest teraz obecny na wszystkich laptopach Apple, chociaż nie jest jeszcze opcją na komputerach stacjonarnych Mac i nie można go dodać na komputerze stacjonarnym, kupując akcesorium.

Jeśli masz laptopa MacBook z dostępnym czytnikiem Touch ID, możesz otworzyć plik jabłko menu, wybierz Preferencje systemu, a następnie wybierz Touch ID i Dodaj odcisk palca. Na użytkownika można dodać maksymalnie trzy odciski palców, a oprócz logowania się można również użyć metody zabezpieczeń biometrycznych do robienia zakupów Apple Pay na komputerze Mac.

Kiedy następnym razem przejdziesz do ekranu logowania, wszystko, co musisz zrobić, to położyć palec na czujniku i powinieneś otrzymać dostęp (jeśli jest kilka kont użytkowników zarejestrowanych w systemie macOS, być może będziesz musiał najpierw wybrać swoje). Dane odcisku palca można usunąć lub zastąpić, wracając do pliku Touch ID ekran.

Inną opcją bez hasła jest użycie Apple Watch – działa to zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach Mac oraz ze wszystkimi najnowszymi wersjami Apple Watch (sprawdź obsługiwane modele tutaj). Otwórz menu Apple, a następnie wybierz Preferencje systemu i ochrona i prywatnośći zaznacz zaznaczone pole Zezwól zegarowi Apple Watch na odblokowanie komputera Mac.

Jeśli zarówno Mac, jak i Apple Watch są zalogowane na tym samym koncie iCloud, Wi-Fi i Bluetooth są włączone w systemie macOS, a Apple Watch został skonfigurowany za pomocą hasła, zostaniesz zalogowany bezpośrednio na swoje konto, gdy Twój zegarek Apple Watch znajduje się blisko komputera.

Android

Opcje odblokowania twarzy na Androida.

Zrzut ekranu: Google przez Davida Nielda

Android umożliwia logowanie się do telefonu za pomocą twarzy lub odcisku palca, chociaż Android to Android, te technologie są wdrażane w nieco inny sposób w zależności od marki i modelu telefonu. Twój telefon może mieć obie te opcje, ale przynajmniej jedna z nich powinna być dostępna.

W przypadku telefonów Google Pixel, jeśli otworzysz główną aplikację Ustawienia Androida, a następnie wybierzesz Bezpieczeństwo, możesz zobaczyć opcje dostępne w urządzeniu – dotknij jednej z nich, na przykład Odblokowanie twarzą, aby go skonfigurować.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook