Gry

Jak zamienić połączenie kontrolera Xbox Series X między konsolą Xbox a telefonem lub komputerem

W ciągu ostatnich kilku miesięcy grałem w wiele gier na mojej konsoli Xbox Series X, a po wydaniu wersji beta systemu iOS 14.5, która dodała obsługę kontrolera Xbox Series X, miałem ochotę przesyłać strumieniowo gry z mojej konsoli do mojego iPhone’a. Jednak bałem się sparowania kontrolera z telefonem – pomyślałem, że może to być kłopotliwe, i nie byłem pewien, jak łatwo byłoby zsynchronizować kontroler między dwoma urządzeniami.

Okazuje się, że synchronizacja kontrolera z moim iPhonem jest płynna. Co więcej, łatwo jest przełączać połączenie kontrolera w tę iz powrotem między moim iPhonem a moją konsolą Xbox Series X.

Oto jak wszystko konfigurujesz:

  • Najpierw musisz sparować kontroler Xbox Series X z telefonem lub komputerem. Aktywuj tryb synchronizacji na kontrolerze, naciskając i przytrzymując przycisk synchronizacji z tyłu, który znajduje się tuż nad portem USB-C. Po kilku sekundach logo Xbox na kontrolerze zacznie szybko migać.
  • Następnie na urządzeniu, z którym próbujesz zsynchronizować kontroler, poszukaj kontrolera w menu ustawień Bluetooth. Wybierz kontroler, aby go sparować. (Używając iOS 14.5 beta, mój kontroler Xbox Series X pojawił się po raz pierwszy z nazwą „Akcesoria”, ale gdy go kliknąłem, automatycznie wypełnił się na „Kontroler bezprzewodowy Xbox”, po którym następuje kombinacja liter i cyfr).

Naciśnij i przytrzymaj przycisk synchronizacji z tyłu kontrolera, aby sparować go z telefonem lub komputerem.
: Tom Warren / The Verge

  • Po podłączeniu kontrolera do nowego urządzenia baw się dobrze grając w niektóre gry!
  • Aby ponownie używać kontrolera z konsolą Xbox Series X, naciśnij dwukrotnie przycisk synchronizacji. Logo Xbox będzie powoli migać, a następnie kontroler powinien ponownie połączyć się z konsolą.
  • Aby przełączyć kontroler z powrotem na inne urządzenie, przytrzymaj przycisk synchronizacji. Logo Xbox powinno szybko migać przez kilka sekund, a następnie powinno połączyć się z urządzeniem. Kliknij dwukrotnie przycisk synchronizacji, aby przełączyć go z powrotem na konsolę.

Otóż ​​to! Jestem naprawdę zadowolony z tego, jak łatwo jest przełączać się między konsolą a moim iPhonem i podejrzewam, że będę grać w jeszcze więcej gier Xbox z dala od mojej konsoli, niż początkowo wyobrażałem sobie.

Jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć: ta funkcja szybkiej wymiany działa tylko z ostatnim urządzeniem mobilnym lub komputerem, z którym kontroler jest połączony, według Timo Wolfa z Microsoftu. Jeśli więc chcesz szybko przełączać się między Xbox Series X a innym urządzeniem, musisz najpierw ręcznie skonfigurować kontroler z tym nowym urządzeniem. I, Mówi Wolf, ta metoda najwyraźniej działa tylko w przypadku przeskakiwania między konsolą Xbox a innym urządzeniem przez Bluetooth – nie pozwala na zamianę między Xbox a bezprzewodowym adapterem Xbox.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook