Gry

Jak zamówić w przedsprzedaży Xbox Series X i Series S: ceny, data premiery i nie tylko

Będzie również w stanie renderować i uruchamiać gry w rozdzielczości 4K bez skalowania. Oznacza to, że Twoje gry będą ostre i wyglądać niesamowite na ekranie 4K.

Xbox Series X kosztuje 500 USD, czyli mniej więcej od tego, od czego zaczyna się większość konsol nowej generacji. Otrzymujesz 1 terabajt pamięci masowej (z możliwością rozszerzenia do 1 TB) i napęd Blu-ray 4K UHD. Jest również wstecznie kompatybilny z Xbox One i wybranymi grami na konsolę Xbox 360.

Xbox Series S

: Microsoft

Xbox Series S to znacznie mniejsza, tańsza wersja Series X. Nie jest tak potężna, nie ma tak wielu funkcji, ale pozwoli ci grać w gry nowej generacji, oszczędzając trochę gotówki. Seria S to atrakcyjna opcja, jeśli nie masz lub nie planujesz w najbliższym czasie uaktualnić do telewizora 4K.

Seria S może również uruchamiać gry do 120 FPS, ale tylko w rozdzielczości 1440 pikseli. Gry nadal będą ostrzejsze i płynniejsze niż na obecnym sprzęcie, ale seria S. przyzwyczajenie uruchamiać gry w rozdzielczości 4K. (Skaluje się do 4K, ale to nie to samo, co może zrobić seria X) jest możliwość przesyłania strumieniowego filmów 4K z takich serwisów jak Netflix czy HBO Max.

Seria S obsługuje inne technologie graficzne nowej generacji, takie jak śledzenie promieni. Twoje gry nadal będą bogate w szczegóły i przyjemne dla oka.

Xbox Series S kosztuje 300 USD, co daje ten sam przedział cenowy co Nintendo Switch lub Oculus Quest 2. Otrzymujesz tylko 512 gigabajtów pamięci, ale możesz też dodać kolejny 1 TB za pomocą karty rozszerzeń. Nie ma napędu Blu-ray, więc możesz grać tylko w gry cyfrowe ze sklepu Microsoft Store.

Czy powinieneś uaktualnić?

Jeśli nie masz Xbox One, Series S lub Series X pozwolą ci grać w gry Xbox, takie jak nadchodzące Halo: Infinite. Zwróć uwagę, że większość gier Xbox jest również uruchamianych na platformie Microsoft Windows, więc jeśli masz już konfigurację komputera do gier, nie ma silnego powodu, aby złapać jedną z nowych konsol, chyba że zdecydowanie wolisz gry na kanapie.

Masz już Xbox One, One S lub One X? Ty nie mieć aby jeszcze zaktualizować swoją konsolę. Większość nowych gier na pierwszy rok lub dwa będzie nadal dostępna i będzie można w nią grać na konsoli Xbox One, ale nie w pełni. Możesz także kupić konsolę Xbox One, ponieważ często są one przecenione, aby nadrobić zaległości w starszych tytułach, ale nie płacisz więcej niż 200 USD. Cokolwiek wyższego i lepiej zapłacić za nową serię S.

Gdzie kupić serię X lub serię S.

Konsole nowej generacji są już dostępne w przedsprzedaży, a oficjalna premiera nastąpi 10 listopada. W zestawie znajduje się kabel HDMI, kontroler bezprzewodowy Xbox i konsola. Nie zapominaj, że prawdopodobnie będziesz chciał zapłacić za Xbox Live Gold za grę online i Game Pass Ultimate, która umożliwia dostęp do ponad 100 gier za 15 USD miesięcznie zamiast płacenia 70 USD za nową grę za każdym razem (tak, spodziewaj się nowszej gry tak dużo kosztują).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook