Różności i nowinki technologia

Jak zgłosić brakującą paczkę

Święta są tuż za rogiem. A z powodu pandemii szalejącej w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie będziesz robić przynajmniej część zakupów online. Jeśli martwisz się, że karty i paczki zgubią się w poczcie, nie martw się – śledzenie poczty i zgłaszanie brakujących elementów jest łatwe i można to zrobić całkowicie online.

Zanim zgłosisz zaginięcie paczki, upewnij się, że skorzystałeś z usługi śledzenia online przewoźnika, aby sprawdzić jej lokalizację – możliwe, że Twój przedmiot jest nadal w drodze. (Z tego powodu dobrym pomysłem jest śledzenie ważnych wiadomości). Jeśli jednak minęło sporo czasu od momentu, gdy Twoja paczka miała nadejść, a nadal jej nie masz, wykonaj poniższe czynności.

Ponowne otwarcie odbywa się na gęsto zaludnionych obszarach Nowego Jorku i New Jersey

: Noam Galai / Getty Images

Zgłoś brakujący pakiet do USPS

  • Najpierw sprawdź, czy paczka ma numer śledzenia. Powinieneś być w stanie znaleźć go na potwierdzeniu pocztowym, e-mailu z potwierdzeniem wysyłki lub w dolnej odklejanej części etykiety śledzenia. Wprowadź ten numer w witrynie śledzenia USPS, aby zobaczyć, gdzie znajduje się paczka.
  • Jeśli to nie pomoże, wypełnij formularz prośby o pomoc online, używając numeru śledzenia przesyłki. USPS przekaże to do lokalnego urzędu pocztowego.
  • Jeśli nie otrzymałeś paczki siedem dni roboczych po przesłaniu formularza prośby o pomoc, otwórz wyszukiwanie brakujących wiadomości. Będziesz potrzebować adresów pocztowych nadawcy i odbiorcy, rozmiaru i typu pojemnika transportowego, opisu zawartości, numeru śledzenia lub innych informacji identyfikacyjnych z potwierdzenia wysyłki oraz wszelkich zdjęć, które mogą pomóc zidentyfikować Twój przedmiot. USPS przekaże to do lokalnego urzędu pocztowego.

Amerykańska ciężarówka dostawcza FedEx Express widziana w Hongkongu ...

: Budrul Chukrut / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Zgłoś brakującą paczkę do FedEx

  • Najpierw wprowadź identyfikator śledzenia FedEx w witrynie internetowej FedEx, aby sprawdzić, gdzie znajduje się paczka.
  • Jeśli to nie pomoże, złóż wniosek w witrynie internetowej FedEx. Będziesz potrzebować numeru śledzenia, a także wszelkich zdjęć lub innych dokumentów, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu przesyłki.

Ciężarówka United Parcel Service

: Don & Melinda Crawford / Education Images / Universal Images Group via Getty Images

Zgłoś brakującą paczkę do UPS

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook