Różności i nowinki technologia

Jak złożyć i opłacić podatki 2020 online

W 2020 roku pandemia COVID-19 zaskoczyła wszystkich, w tym IRS. Z powodu problemów, z którymi borykali się ludzie zeszłej wiosny, termin składania federalnych płatności podatkowych został przesunięty ze zwykłej daty z połowy kwietnia na 15 lipca.

W tym roku, pomimo wciąż bardzo obecnej pandemii i różnych wstrząsów w stolicy naszego kraju, nie wygląda na to, żebyśmy mieli takie same wakacje podatkowe.

W rezultacie, biorąc pod uwagę, że pandemia może nadal spowolnić przetwarzanie zwrotów i inne problemy, rozpoczęcie prac nad tymi podatkami jak najszybciej może nie być złym pomysłem. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem pełnoetatowym zajmującym się pojedynczym 1040, czy też wolnym strzelcem / koncertującym, który otrzymuje serię 1099s, najszybszym sposobem na zapłacenie piperowi w dzisiejszych czasach jest zrobienie tego online.

IRS oferuje szereg wskazówek na swojej stronie internetowej, aby pomóc obywatelom USA obliczyć ich podatki, zgłosić te podatki i przesłać płatności (lub poprosić o zwrot pieniędzy) za pomocą metody elektronicznej. Oto podsumowanie tego, co jest dostępne i gdzie można je znaleźć.

Twój pierwszy przystanek: IRS.gov

Twój pierwszy przystanek: IRS.gov.

Jak złożyć wniosek online?

Istnieje kilka sposobów na złożenie wniosku przez Internet, w zależności od Twoich dochodów i poziomu komfortu obsługi całego procesu podatkowego.

Jeśli skorygowany dochód brutto wyniósł 72 000 USD lub mniej, możesz skorzystać z opcji IRS Free File. Witryna oferuje szereg usług stron trzecich, które mogą pomóc w bezpłatnym zestawieniu i rozliczeniu podatków. Oczywiście przy założeniu, że osoba trzecia nie będzie próbowała oszukać Cię, aby zapłacił więcej, niż musisz; w kwietniu 2019, ProPublica ujawnił, że TurboTax i inni dostawcy celowo ukrywali strony swoich bezpłatnych usług, aby przekonać podatników do zakupu dodatkowych funkcji. W rezultacie na początku 2020 roku IRS opublikował przepisy zakazujące takich praktyk. Mimo to warto zachować ostrożność.

Bezpłatne pliki są dostępne dla osób, których dochód nie przekracza 72 000 USD

Bezpłatne pliki są dostępne dla osób, których dochód nie przekracza 72 000 USD.

Jeśli Twój dochód przekracza 72 000 USD, nadal możesz korzystać z wypełnianych formularzy dostarczonych przez IRS Free File, ale nie otrzymujesz wsparcia w postaci bezpłatnego oprogramowania i nie możesz opłacać podatków stanowych za pomocą tej metody. Formularze będą dostępne od 25 stycznia. (Jeśli naprawdę interesujesz się własnymi podatkami, możesz zajrzeć na stronę IRS z poradami podatkowymi, która zawiera informacje o tym, jak radzić sobie z takimi rzeczami, jak zwrot zwrotu podatku).

Jeśli nie jesteś profesjonalistą w wypełnianiu podatków, będziesz musiał albo użyć e-pliku z jednym z dostępnych rozwiązań programowych, albo znaleźć podatnika, który może to za Ciebie zrobić. W tym drugim przypadku osoba lub firma, która rozlicza Twoje podatki, musi być upoważniona do korzystania z e-pliku; jeśli nie masz jeszcze specjalisty podatkowego, możesz go znaleźć na stronie IRS.

Jak mogę zapłacić online?

IRS podaje różne sposoby płacenia podatków przez Internet.

Jeśli korzystasz z oprogramowania do przygotowywania podatków lub masz przygotowane podatki przez doradcę podatkowego, możesz poprosić IRS o pobranie środków bezpośrednio z Twojego konta bankowego za pośrednictwem Elektronicznej wypłaty środków w tym samym czasie, gdy składasz wniosek.

Możesz również skorzystać z polecenia zapłaty IRS, aby pobrać środki z konta oszczędnościowego lub czekowego. Wreszcie możesz użyć karty kredytowej lub debetowej; jednakże zazwyczaj wiąże się to z opłatą (ponieważ IRS nie wchłonie kwoty, jaką wystawca karty kredytowej pobiera za usługę).

Jak mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

Jednym ze sposobów, w jaki IRS próbuje przekonać Cię do złożenia wniosku online, jest zapewnienie, że otrzymasz zwrot szybciej – w większości przypadków w mniej niż 21 dni. Po złożeniu wniosku możesz sprawdzić stan zwrotu online. Możesz także pobrać oficjalną aplikację IRS2GoApp, która umożliwia sprawdzenie statusu zwrotu, opłacenie podatków i uzyskanie innych informacji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook