Nowości

Jak zmienić głos Siri w iOS 14.5 beta

Do niedawna domyślny głos asystenta Siri firmy Apple brzmiał stereotypowo. Jednak badania wykazały, że posiadanie asystentów AI domyślnie brzmiących kobieco może wzmocnić szkodliwe stereotypy, więc Apple próbował to naprawić w swoim nadchodzącym iOS 14.5, który jest teraz w wersji beta.

Po zaktualizowaniu telefonu do iOS 14.5 zostaniesz poproszony o wybranie domyślnego głosu dla Siri – a Apple oferuje dwie nowe opcje głosowe. Jeśli jednak zmieniłeś zdanie i chcesz użyć innego głosu (lub używasz wersji beta 14.5 i nie otrzymałeś monitu), ten przewodnik pokaże Ci, jak zmienić głos po konfiguracji.

To dość prosty proces. Najpierw przejdź do aplikacji Ustawienia, następnie do Siri & Search i dotknij Siri Voice. Tam zostanie wyświetlona lista opcji.

Stuknij Siri Voice, aby przejść do listy opcji.

W tej chwili odmiana amerykańska jest jedyną z czterema głosami do wyboru; Wersje australijska, brytyjska, indyjska, irlandzka i południowoafrykańska mają tylko dwie wersje. Cztery opcje głosowe w USA to:

  • Głos 1, który jest miękkim głosem o męskim brzmieniu
  • Głos 2, energiczny, pewny siebie głos o kobiecym brzmieniu
  • Głos 3 jest podobny do brzmienia 2, ale brzmi po męsku
  • I wreszcie Voice 4, który jest podobny do domyślnego głosu Siri, który był używany przez te wszystkie lata

Jeśli chcesz usłyszeć, jak brzmią głosy dla siebie, są one w osadzonym tweecie poniżej.

Stuknięcie w głos odtworzy fragment z informacją „Cześć, jestem Siri. Wybierz głos, którego mam używać ”. Jeśli wybierzesz głosy 1–3, będziesz musiał je pobrać, zanim będziesz mógł z nich korzystać, ale nie musisz pozostać w aplikacji Ustawienia, gdy to robi. Po zakończeniu pobierania Siri odpowie wybranym głosem.

Ten proces raczej się nie zmieni w ostatecznej wersji, ale jeśli tak się stanie, z pewnością zaktualizujemy to instrukcje.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook