NowościOprogramowanie

Jak znaleźć lepszego operatora telefonu komórkowego

Po latach umowy na telefon komórkowy, które wiążą Cię z pewnym dostawcą, wiele osób jest przyzwyczajonych do traktowania tego związku jak małżeństwa. Ale to, że jakiś przewoźnik pracował dla Ciebie 10 lat temu, nie oznacza, że ​​jest dla Ciebie najlepszy dzisiaj. Różni operatorzy przodują w różnych rzeczach, gdy pojawiają się nowe technologie, takie jak 5G, a jeśli przeprowadzisz się do nowego miasta, operator z „najlepszym” sygnałem może być zupełnie inny niż tam, gdzie mieszkałeś wcześniej. Jeśli masz dość odbierania okropnego sygnału we własnym domu lub ciągłego zmniejszania prędkości, gdy jesteś poza domem, może nadszedł czas, aby przyjrzeć się innym nośnikom – jest więcej świetnych opcji, niż możesz sobie wyobrazić.

Nie patrz tylko na mapy zasięgu – kop głęboko

Open Signal via Whitson Gordon

Przewoźnicy uwielbiają reklamować swoje mapy zasięgu, przyklejone czerwonymi, niebieskimi lub fioletowymi kropkami, aby pokazać, ile miast obsługują. Ale sami przewoźnicy nie są obiektywnymi, wiarygodnymi źródłami, a zasięg nie jest binarny – tylko dlatego, że Twoje miasto ma czerwoną lub niebieską kropkę, nie oznacza, że ​​usługa będzie optymalna.

Jeśli więc szukasz nowego przewoźnika, uzyskaj jak najwięcej niezależnych informacji. Na przykład Opensignal to aplikacja, która umożliwia użytkownikom przesyłanie testów prędkości i sygnału z całego kraju, dzięki czemu możesz zobaczyć na mapie, jak radzi sobie każdy z wielkich czterech przewoźników. (Możesz również samodzielnie przeprowadzić szybki test szybkości, aby zobaczyć, jak wypada Twoje połączenie i pomóc w zasilaniu puli danych dla innych).

Pamiętaj, pokrycie to tylko część równania. Siła sygnału, prędkość i opóźnienie również mają znaczenie. Opensignal obejmuje te bazy, jeśli stukniesz w Network Stats i przeciągniesz po jego wynikach dla danej lokalizacji, ale możesz też spojrzeć na takie rzeczy, jak PCMagroczne sprawozdanie z najszybszych sieci komórkowych, aby dowiedzieć się, jak prędkości mogą się różnić w poszczególnych miastach.

Jeśli jednak chcesz naprawdę zagłębić się w wiercenie, musisz zrobić kilka dobrych staromodnych pytań. Zobacz, z jakiego przewoźnika korzystają Twoi znajomi, zapytaj okoliczne grupy na Facebooku i sprawdź, czy Twoje miasto lub miasteczko ma dedykowany subreddit z doświadczeniami, które możesz zdobyć. Byłem w dużych miastach w USA, gdzie telefon mojej żony na jednym nośniku miałby pełną siłę sygnału, gdzie mój identyczny telefon na innym nośniku wahałby się dziko w całym mieście – mapy zasięgu i narzędzia crowdsourcingowe nie zawsze będą w stanie powiedzieć Ci takie rzeczy że.

I pamiętaj, że zasięg operatora może się zmieniać w czasie, więc jeśli ktoś powie ci, że jest okropny w tej okolicy, zapytaj go, kiedy ostatnio go używał. (Moja rodzina jest nadal w związku małżeńskim z Verizon ze względu na słaby zasięg AT&T na obszarach wiejskich dziesięć lat temu – mimo że od tamtej pory sygnał AT&T w północnym Michigan znacznie się poprawił). niż skupianie się zbyt mocno na jakiejkolwiek opinii.

Spójrz poza Wielką Trójkę przewoźników

Jeśli nie wsiadłeś do pociągu MVNO, czas spojrzeć poza Verizon, AT&T i T-Mobile i wypróbować wszystkich innych świetnych przewoźników, którzy tam są. Podczas gdy większość telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych korzysta z tych trzech sieci, istnieją dziesiątki operatorów wirtualnych sieci komórkowych – czyli MVNO – którzy korzystają z tych samych wież, oferując plany z tańszymi lub bardziej unikalnymi strukturami cenowymi. Słyszałeś już ich nazwy – Cricket Wireless, Republic Wireless, Ting, Straight Talk i inne istnieją od wielu lat. Ale jeśli odpisałeś ich jako przewoźników rabatowych ze słabą obsługą, możesz przegapić.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook