Różności i nowinki technologia

Jak znaleźć szczepionkę Covid-19: wskazówki, lokalizacje, co zabrać

Witryna oferująca szczepienia zapewniana przez rząd, taka jak społeczny ośrodek zdrowia lub wydział zdrowia publicznego, może być bezpieczniejszym rozwiązaniem, jeśli martwisz się niespodziewanymi rachunkami za leczenie lub nie chcesz ujawniać swojego obywatelstwa lub statusu imigracyjnego. Zwykle też są wolni. W naszych badaniach dotyczących tego artykułu stwierdziliśmy, że wielu z nich twierdzi na swoich stronach internetowych, że nie prosi o informacje dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego, dowodu ubezpieczenia lub statusu imigracyjnego. Sprawdź w lokalnych placówkach, aby się upewnić.

Krok 4: Co zabrać ze sobą, aby się zaszczepić

Szczepionki są zazwyczaj objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, ale opłaca się skonsultować się z ubezpieczycielem i biurem przed umówieniem się na wizytę. Niespodziewane rachunki to problem w tym kraju. Jeśli Twój zawód zapewnia Ci uprawnienia, przynieść dowód zatrudnienia, takie jak dowód osobisty, list potwierdzający zatrudnienie lub odcinek wypłaty. Jeśli kwalifikujesz się ze względu na podstawowe schorzenia, możesz potrzebować dowód twojego stanu zdrowia, na przykład list od lekarza.

Prywatne gabinety i punkty sprzedaży detalicznej, takie jak apteki, zwykle wymagają przyniesienia pliku ID i karta Ubezpieczenia Zdrowotnego i może poprosić o imię i nazwisko lekarza pierwszego kontaktu. Witryny szczepień prowadzone przez instytucje rządowe, takie jak lokalne ośrodki zdrowia i wydziały zdrowia publicznego, zazwyczaj nie proszą o podanie informacji o ubezpieczeniu zdrowotnym, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować dowód zamieszkania w państwie. W zależności od stanu, dokumentacja szkolna, próbki listów zaadresowanych do Ciebie lub oświadczenie innej osoby mogą zastąpić oficjalny dowód tożsamości. Sprawdź w konkretnej witrynie szczepień, na którą się zdecydowałeś.

: Micah Green / Bloomberg / Getty Images

Krok 5: Otrzymanie szczepionki

W Stanach Zjednoczonych trzy szczepionki dostępne obecnie dla ogółu społeczeństwa w trybie pilnej autoryzacji przez FDA pochodzą od Moderna, Pfizer-BioNTech i Johnson & Johnson Janssen. Mechanizmy ich działania są różne, a dwa z nich wymagają podania drugiej dawki w różnym czasie.

  • Moderna: Wymaga dwóch dawek. Drugie wstrzyknięcie należy podać cztery tygodnie po pierwszym (maksymalnie sześć tygodni).
  • Pfizer-BioNTech: Wymaga dwóch dawek. Drugie wstrzyknięcie należy wykonać trzy tygodnie po pierwszym (maksymalnie sześć tygodni).
  • Johnson & Johnson Janssen: Wymaga jednej dawki. Nie ma potrzeby drugiego strzału.

W swoim badaniu klinicznym szczepionka Johnson & Johnson miała niższą ogólną skuteczność niż Moderna i Pfizer-BioNTech, ale wszystkie trzy są świetne w zapobieganiu ciężkim przypadkom Covid-19, które mogłyby prowadzić do hospitalizacji lub śmierci.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook