Gry

Jak zorganizować zdalną noc gier planszowych

Z wielu wydarzenia, za którymi tęsknimy z czasów przed pandemią, wieczory z grami planszowymi mogą nie przyciągać tyle uwagi, co wizyta w barze lub kino. Jednak są one stosunkowo łatwe do powielenia w Internecie. Możesz dołączyć wszystkich swoich znajomych bez przerywania kwarantanny i nadal mieć (prawie) tyle radości, co wcześniej. Oto jak.

Każdy przyzwoity wieczór z grami planszowymi ma kilka kluczowych cech, które sprawiają, że jest zabawny. Wystarczająco dużo ludzi, aby grać w większość gier, szeroki wybór gier do wyboru i chociaż raz coś innego niż Cards Against Humanity, Proszę. Mając to na uwadze, szukamy opcji grania w gry online, które są wystarczająco elastyczne, aby umożliwić Tobie i Twoim znajomym granie w dowolne gry. W zależności od wybranej konfiguracji jest kilka opcji.

Opcja 1: Discord i kamery internetowe

Omówiliśmy już, w jaki sposób imprezy z grami Discord mogą być używane do grania w takie rzeczy, jak Jackbox, ale ta sama zasada może być używana do grania w fizyczne gry planszowe, z odpowiednią konfiguracją. Jeśli masz już w domu kolekcję gier, w które chcesz grać ze znajomymi zdalnymi, może to być najlepszy sposób na zrobienie tego.

Sztuczka polega na tym, aby użyć kamery jednej osoby, aby wycelować w stół. Dopóki inni gracze mogą widzieć planszę, a gospodarz może przesuwać pionki, wiele gier jest tak samo grywalnych (z odrobiną dodatkowej pracy ze strony gospodarza), jak wcześniej. Jeśli chcesz, aby host był nadal widoczny w kamerze, spróbuj użyć drugiego fikcyjnego konta.

Główną wadą tej metody jest to, że nie działa ona zbyt dobrze w grach, w których gracze muszą ukrywać materiały z gry. W niektórych przypadkach możesz to obejść – na przykład w Clue gracze mogą osobno zapisywać informacje, gdzie się znajdują – ale każda gra, w której musisz rozdać karty graczowi, a oni zatrzymują te karty dla siebie, może nie być możliwa w przypadku Metoda niezgody. Na szczęście alternatyw jest więcej.

Opcja 2: symulator blatu

Dzięki uprzejmości Tabletop Simulator

Tabletop Simulzasłup to gra na Steam, której możesz używać do grania w inne gry. Zawiera solidne narzędzia, które pozwalają Tobie i maksymalnie dziewięciu innym graczom kontrolować wirtualne wersje fizycznych obiektów, takich jak elementy gry, karty, plansze, a nawet sam stół. Jeśli tak wybierzesz, możesz nawet odwrócić wirtualny stół, rzucając wszystkie elementy wszędzie. Gra ma na celu naśladowanie wrażenia siedzenia przy stole tak autentycznie, jak to tylko możliwe.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook