Gry

Jeff Bezos opuszcza stanowisko dyrektora generalnego Amazon po 27 latach i zostaje prezesem zarządu

Jeff Bezos kłania się tłumowi
Powiększać / Jeff Bezos wita tłumy na imprezie Amazon’s Smbhav w New Delhi 15 stycznia 2020 r.

Getty Images

Jeff Bezos, założyciel Amazona i odwieczny rywal Elona Muska w konkursie „najbogatszego człowieka świata”, ogłosił dzisiaj, że opuszcza stanowisko dyrektora generalnego internetowego giganta, którym kieruje od 1994 roku.

Bezos zmieni stanowisko dyrektora generalnego na stanowisko dyrektora zarządzającego Amazona w trzecim kwartale tego roku, powiedział swoim „kolegom z Amazonii” w e-mailu dla pracowników opublikowanym na stronie internetowej Amazona. Zastąpieniem Bezosa na stanowisku dyrektora generalnego zostanie Andy Jassy, ​​kluczowy gracz w Amazon Web Services, oddziale firmy zajmującym się przetwarzaniem w chmurze.

„Ta podróż rozpoczęła się około 27 lat temu” – napisał Bezos. „Amazon był tylko pomysłem i nie miał nazwy. Najczęściej zadawano mi wówczas pytanie:„ Co to jest internet? ”. Na szczęście od dłuższego czasu nie musiałem tego wyjaśniać. “

Ta wiadomość się psuje i wkrótce będziemy dodawać szczegóły do ​​historii.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook