Różności i nowinki technologia

Jeśli jesteś bombardowany połączeniami grupowymi FaceTime, nie jesteś sam

Kobieta w średnim wieku siedząca w kuchni przy szklanym stole

Użytkownicy FaceTime są bombardowani połączeniami grupowymi z numerów, których nigdy wcześniej nie widzieli, często nawet 20 razy w krótkich odstępach czasu w późnych godzinach nocnych.

Żałobnicy stojący za psikusami dzwonią do 31 numerów naraz. Gdy osoba odbierająca jedno z połączeń rozłączy się, inny numer natychmiast oddzwoni. FaceTime nie może akceptować tylko połączeń FaceTime pochodzących od osób z książki adresowej użytkownika. Wymaga również, aby wszystkie numery w połączeniu grupowym były ręcznie blokowane, aby połączenie zostało zatrzymane.

„Pierwszy spam typu FaceTime dostałem 4 dni temu” – zgłosił jeden z użytkowników na forum wsparcia Apple na początku tego miesiąca. „To było nieprzerwane, do tej pory zablokowano ponad 300 numerów. Moja 3-letnia córka przypadkowo im odpowiedziała i zaczęła oglądać wideo bez koszulki ”.

Wydaje się, że duża liczba oddzwonień jest wynikiem tego, że inne osoby odbierają połączenie, oddzwaniając wszystkich, gdy pierwsze połączenie kończy się niepowodzeniem wkrótce po odebraniu. Ponieważ coraz więcej osób odbiera kolejne telefony, one również zaczynają wykonywać oddzwonienia.

Apple zapewnia użytkownikom zaskakująco niewiele sposobów na przerwanie uciążliwych połączeń. Jak wspomniano wcześniej, użytkownicy mogą blokować numery, ale wymaga to ręcznego blokowania poszczególnych osób w połączeniu grupowym. To nie jest skuteczne rozwiązanie dla osób odbierających dziesiątki połączeń grupowych, często do innej grupy osób w krótkim czasie, często we wczesnych godzinach porannych.

„Chory na śmierć”

Użytkownik może również wyłączyć FaceTime w ustawieniach iOS lub w aplikacji macOS, ale uniemożliwia to użytkownikom odbieranie pożądanych połączeń. Wreszcie, ludzie mogą odznaczyć swój numer telefonu w ustawieniu FaceTime „gdzie można się z Tobą skontaktować”. Po raz kolejny jednak zapobiegnie to pożądanym połączeniom, które są inicjowane przy użyciu numeru użytkownika.

Jak pokazuje powyższy wątek wsparcia Apple, uciążliwe połączenia grupowe pochodzą co najmniej z zeszłego roku i od tego czasu trwają nieprzerwanie.

„Chory na śmierć” – napisał w czerwcu ubiegłego roku pewna osoba. „Odpowiadam na to jeden raz i byłam młodą nastolatką. Innym razem przypadkowe grafiki na ścianach to przerażający starcy. Robi mi się niedobrze. Nie chcę brać udziału w żadnym z tych oszustw ani próbować próbować losowych liczb. Ale jak możesz to powstrzymać. Czy powinienem zgłosić się na policję? Jak mogę to zatrzymać? Proszę, niech mi ktoś pomoże ”.

Użytkownik Reddit również zgłosił ten sam problem w zeszłym tygodniu.

Zakłócenia powodowane przez niechciane połączenia grupowe można by zminimalizować, gdyby Apple dał użytkownikom możliwość blokowania wszystkich numerów w rozmowie grupowej za pomocą jednego zaznaczenia pola. Wielu uczestników wątku zgłosiło również, że FaceTime nie ma możliwości odbierania połączeń grupowych tylko z numerów znajdujących się w kontaktach użytkownika. Ars poprosił Apple o komentarz, a ten post zostanie zaktualizowany, jeśli przedstawiciele udzielą odpowiedzi.

Na razie osoby odbierające spamowane połączenia grupowe mają kilka opcji innych niż te wymienione powyżej. Prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem jest wyłączenie FaceTime i poczekanie, aż fala spamu ucichnie. Użytkownicy nie powinni odbierać połączeń ani angażować dzwoniących.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook