Foto

Jeśli masz starszego iPhone’a, połączenia FaceTime są teraz jeszcze lepsze

Kiedy Apple wypuściło w zeszłym miesiącu iOS 14.2, nie wspomniało, że połączenia FaceTime będą teraz w rozdzielczości 1080p dla starszych iPhone’ów. Tak jak MacMagazine zauważa, Apple zaktualizował strony porównujące produkty iPhone’ów 8, X, XR, XS, SE i 11 (w tym wersje Max i Pro), aby pokazać, że obsługują one teraz FaceTime w rozdzielczości 1080p przez Wi-Fi, w przeciwieństwie do wcześniejszych kiedy obsługują tylko 720p.

Połączenia wykonywane przez sieć komórkową nadal będą miały niższą rozdzielczość, ale jeśli korzystasz z FaceTiming przez Wi-Fi, po aktualizacji możesz zauważyć zwiększoną przejrzystość. To znaczy, chyba że obaj rozmówcy mieli iPhone’a 12, który od początku miał połączenia FaceTime 1080p (w tym przez sieć komórkową, jeśli korzystasz z 5G).

Moja siostra ma iPhone’a 8 z aktualizacją, więc zadzwoniłem do niej przez FaceTime. Kazałem jej zrobić zrzut ekranu, kiedy dzwoniliśmy przez Wi-Fi, a potem przełączył się na sieć komórkową i zrobił kolejny zrzut ekranu dla porównania. Na dokładkę zrobiłem także zrzuty ekranu na moim iPhonie 12 Mini, aby porównać, jak to wyglądało na moim końcu. Możesz sam ocenić, czy zauważysz jakiekolwiek różnice.

Po lewej: zrzut ekranu połączenia 720p przez sieć komórkową na telefonie iPhone 8 | Po prawej: zrzut ekranu połączenia 1080p przez Wi-Fi

Po lewej: zrzut ekranu połączenia 720p przez sieć komórkową na telefonie iPhone 12 Mini | Po prawej: zrzut ekranu połączenia 1080p przez Wi-Fi

Całe życie pracowałem nad wideo i różnica między nimi jest dla mnie dość uderzająca, przynajmniej z jej strony. Z mojej strony różnica jest trochę zauważalna, ale nie sądzę, żebym był w stanie stwierdzić na pierwszy rzut oka, czy wideo z jej telefonu było w jakości Full HD. Częściowo może to być spowodowane tym, że podczas gdy jej telefon przesyła do mnie strumieniowo w zwiększonej rozdzielczości, iPhone 8 nadal ma aparat FaceTime 7 MP, w przeciwieństwie do aparatu 12 MP, który można znaleźć w iPhonie 11 i nowszych. Oczywiście to, czy widzisz różnicę, zależy od tego, jak wrażliwy jesteś na zmiany w jakości wideo lub jak dobry jest Twój wzrok.

Zrzut ekranu dziennika zmian iOS 14.2, który pojawia się podczas aktualizacji telefonu

Dziennik zmian iOS 14.2, bez wzmianki o ulepszeniu FaceTime

Nie jest jasne, dlaczego Apple nie uwzględniło tej funkcji w dzienniku zmian aktualizacji, biorąc pod uwagę, że znajduje się ona na stronach produktów iPhone i porównawczych. Niemniej jednak jest to miły bonus, biorąc pod uwagę, że wiele osób będzie obchodzić święta podczas rozmowy wideo, aby zachować bezpieczeństwo. Mama i tata będą mogli trochę lepiej zobaczyć uśmiechy dzieci, a kiedy nie możecie być razem, możesz być zaskoczony różnicą, jaką może zrobić pozornie mały skok jasności.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook