Gry

Jeśli plik zapisu gry Cyberpunk 2077 stanie się zbyt duży, może zostać uszkodzony

Ledwo mogę przejść do dowolnego miejsca w Internecie, nie widząc kolejnego dziki, zabawne lub po prostu dziwny błąd od Cyberpunk 2077. Jest to błędna gra, a deweloper CD Projekt Red wydał już dwie poprawki, aby spróbować rozwiązać niektóre problemy. Jednak jeden problem, który zaczyna się pojawiać, wcale nie jest zabawny: niektórzy gracze zgłaszają, że ich Cyberpunk 2077 Pliki zapisu ulegają uszkodzeniu, jeśli przekraczają określony rozmiar pliku (przez Eurogamer).

Jeżeli twój Cyberpunk 2077 zapis jest uszkodzony, najprawdopodobniej zobaczysz ten komunikat podczas próby załadowania gry: „zapisane dane są uszkodzone i nie można ich wczytać”. Oto jak to wygląda:

Monit wyświetlany w przypadku uszkodzonego pliku zapisuje plik Cyberpunk 2077.
Obraz: dokument pomocy GOG.com

Chociaż nie jest jasne, co może powodować uszkodzenie plików składowania, wydaje się, że może się to zdarzyć, gdy zapisy osiągną rozmiar 8 MB. Przekroczenie tego progu 8MB ma miejsce, gdy plik zapisu jest uszkodzony dla jednego Redditora podczas ich testowania. Na forach CD Projekt Red jest również wiele osób zgłaszających, że ich pliki zapisu o wielkości 8 MB + są uszkodzone.

W dokumencie pomocy GOG.com o błędnym zapisie, CD Projekt Red mówi, że „niestety zapis jest uszkodzony i nie można go odzyskać”. Aby uniknąć wyświetlenia monitu, firma zaleca użycie starszego zapisu i „zachowanie mniejszej ilości przedmiotów i materiałów rzemieślniczych”.

Teoretycznie, jeśli twój Cyberpunk 2077 plik zapisu jest większy niż 8 MB, zainwestowałeś dziesiątki godzin w grę i zebrałeś wiele przedmiotów. Gdybym miał uszkodzony zapis częściowo z powodu zebrania zbyt wielu rzeczy (w grze to znaczy zaśmiecone z rzeczami do odebrania), wiem, że byłbym bardzo rozczarowany.

CD Projekt Red mówi w dokumencie pomocy GOG.com, że limit rozmiaru pliku zapisu „może zostać zwiększony w jednej z przyszłych łatek”. Ale nawet jeśli nastąpi taki wzrost, pliki składowania, które są obecnie uszkodzone, pozostaną takie, mówi dokument. Jeśli ty doświadczający uszkodzonych zapisów, moderator oficjalnego przedstawiciela CD Projekt Red Cyberpunk 2077 fora oferowały kilka sugestii dotyczących ładowania kopii zapasowych kopii zapasowych, które możesz wypróbować.

Studio obiecał aby wydać dwie duże łatki dla Cyberpunk 2077 w przyszłym roku: jeden w styczniu i jeden w lutym. Być może firma wprowadzi zmiany w tych łatkach, aby zapobiec uszkodzeniu plików. CD Projekt Red nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz od The Verge.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook