Różności i nowinki technologia

Jestem skończony z błędem Jeff Bezos i MacKenzie Scott

Parę dni temu ktoś dzwonił do mnie pięć razy w ciągu kilku godzin, zalewając moją skrzynkę głosową długimi gadkami na temat cennych patentów, które chcieli abym kupił. Zirytowany wysłałem im krótkiego SMS-a, mając nadzieję na wyjaśnienie sprawy: „Cześć! Proszę, przestań do mnie dzwonić, nie jestem Jeff Bezos. Jestem dziennikarzem i powodem, dla którego nasze liczby są zdezorientowane, jest dziwactwo z Google. Oto artykuł wyjaśniający, dlaczego tak się dzieje ”.

Na odpowiedź musiałem czekać tylko kilka minut. „Gdybyś był kimś dobrym, nazwałbyś go Jeff benzo, ale myślę, że twoja zazdrość lub samolot, znalazłbym się na pierwszych stronach gazet, gdybym był tobą”.

Szczerze mówiąc, mają rację: jestem po prostu głupi, że pozwalam dzwoniącym jak ta osoba denerwować mnie przez tak długi czas. Zwykle nie odpowiadam, ale ich wiadomości wciąż gromadzą się w mojej skrzynce odbiorczej i na telefonie. Od ponad roku algorytm wyszukiwania Google przedstawia mój numer telefonu i adres e-mail jako dane kontaktowe działu obsługi klienta TikTok, MacKenzie Bezos (obecnie MacKenzie Scott), a ostatnio samego Jeffa Bezosa. W tym momencie prawdopodobnie otrzymałem ponad 1000 połączeń, SMS-ów i e-maili przeznaczonych dla potężnych miliarderów i firm technologicznych.

Wielokrotnie bezskutecznie prosiłem Google o naprawienie tego problemu. Więc teraz się poddaję. Dzisiaj jest mój ostatni dzień w WIRED, w wyniku czego adres e-mail, który pojawia się Google, wkrótce przestanie działać. Planuję dezaktywować numer telefonu – przypadkowo numer Google Voice – także.

Ta saga zaczęła się gdzieś w zeszłym roku, kiedy napisałem artykuł o MacKenzie, który niedawno rozwiódł się z CEO Amazona, Jeffem Bezosem. Zapowiedziała, że ​​odda większość swojej fortuny, szacowanej wówczas na ponad 30 miliardów dolarów. W moim artykule argumentowano, że hojność bogatych ludzi nie naprawi świata. Na stronie internetowej tego artykułu umieściłem mój adres e-mail i numer telefonu, podając czytelnikom informacje zwrotne lub porady – coś, co robi wielu dziennikarzy.

Ilustracja Louise Matsakis z powiadomieniami wokół niej

Rok, w którym Internet myślał, że jestem MacKenzie Bezos

Wkrótce po opublikowaniu tej historii zacząłem otrzymywać lawinę wiadomości przeznaczonych dla MacKenziego, od propozycji małżeństwa po niszczące historie o osobistej stracie. Oczywiście prawie wszyscy chcieli pieniędzy. Na początku nie wiedziałem, co się dzieje, ale wkrótce wyśledziłem problem z powrotem do wyszukiwarki Google: jeśli wyszukałeś frazę, taką jak „numer telefonu MacKenzie Bezos”, często wypluwał z powrotem artykuł wraz z moim numerem i adres e-mail, które były dobrze widoczne w oddzielnym polu zwanym „polecanym fragmentem”. Google również zaczął kojarzyć mój numer z obsługą TikTok po tym, jak opublikowałem prosty przewodnik po korzystaniu z aplikacji. Po raz pierwszy napisałem o tym problemie na początku tego roku.

„W sytuacjach, gdy ludzie szukają czegoś takiego jak numer telefonu, który nie jest łatwo dostępny online, nasze systemy rozumieją, że te strony (zawierające dokładne słowa kluczowe i numer telefonu) są najlepiej dopasowanymi dostępnymi, nawet jeśli numer telefonu to to nie jest prawidłowy numer dla tego podmiotu ”- powiedziała Lara Levin, rzecznik Google w e-mailu. Dodała, że ​​firma planuje przyjrzeć się sposobom ulepszenia swojego systemu, aby „lepiej rozpoznawał”, gdy numer telefonu nie powinien być ponownie wyświetlany jako fragment polecania.

Jak dotąd tak się nie stało. Z mojej perspektywy jedyną rzeczą, która się zmieniła, jest to, że zaczęłam słyszeć od większej liczby osób próbujących dotrzeć do Jeffa, a nie od MacKenziego. Nie mam pewności, ale myślę, że winowajcą jest osobny artykuł, który napisałem w lutym o planie miliardera, aby przekazać 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatycznymi. Jeff Bezos i Amazon nie od razu zwrócili prośby o komentarz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook