Różności i nowinki technologia

Jeszcze raz zajrzyj do PlayStation 5 dzięki nowemu porzuceniu iFixit

iFixit opublikował porzucenie PlayStation 5 i kontrolera DualSense – i zawiera jeszcze więcej szczegółów niż ten, który Sony zrobił na początku tego roku. Firma zajmująca się naprawą gadżetów odkryła, że ​​konsola ma mnóstwo śrub trzymających ją razem i że istnieje dziwny haczyk przy wymianie napędu optycznego.

 rentgenowskie konsoli Playstation 5

Firma wydała również zawsze zabawne zdjęcie rentgenowskie PS5
: Creative Electron (przez iFixit)

Okazuje się, że napęd optyczny jest zablokowany programowo na płycie głównej. Fizyczna zamiana to najwyraźniej bułka z masłem, ale każda wstawiona wymiana nie odczyta dysków, więc jeśli twój napęd optyczny zawiedzie, wyślesz go do Sony. To kłopot, szczególnie dla mnie: miałem fatalne szczęście z napędami optycznymi PlayStation, a jedynym dyskiem, którego nie musiałem wymieniać, jest ten na moim PS4 (który miał zaledwie kilka lat, kiedy go sprzedałem).

Właściciele bezdyskowej edycji cyfrowej nie muszą się jednak przejmować – i jak widzieliśmy wcześniej, dodanie dodatkowego dysku SSD będzie łatwe, gdy konsola w końcu go obsługuje: wystarczy odpiąć jeden panel boczny i wyjąć śrubkę .

Zasilanie PS5

: iFixit

Rozbicie daje również wgląd w zasilacz (powyżej), którego Sony wcześniej nam nie pokazało. Jako ktoś, kto parał się grami na PC, zawsze szokuje mnie, gdy przypomina mi się, że PS5 ma tylko zasilacz 350 W (i zużywa zaledwie 200 z tych watów pod obciążeniem!)

 DualSense ze zdjętą tylną częścią

Dla mnie wnętrze kontrolera wygląda ładniej niż Cyberpunk na konsoli.
: iFixit

Przechodząc do kontrolera DualSense, iFixit stwierdził, że jego bateria jest stosunkowo łatwa do wymiany – co jest dobre, biorąc pod uwagę, że nadal wykorzystuje wewnętrzny akumulator litowo-jonowy, który z czasem ulega degradacji. To także masywny przy 5,7 watogodzin, w porównaniu z pakietem 3,7 Wh w DualShock 4. Te adaptacyjne wyzwalacze i haptyczne silniki sprzężenia zwrotnego muszą być spragnione. Rzucamy też okiem na niesamowity napęd śrubowy, który napędza te adaptacyjne wyzwalacze.

To, czego nie widzę, to łatwy sposób na odczepienie diod LED otaczających touchpad DualSense. Może to niszowa rzecz, ale absolutnie nienawidziłem światła na DualShock 4 i chociaż nowy nie jest tak denerwujący, nadal chciałbym, aby Sony pozwolił ci go wyłączyć lub pozwolić graczom zręcznym na śrubokrętach odczepić je bez tak wiele zamieszanie.

Możesz przejść do strony porzucania iFixit, aby zobaczyć znacznie więcej zdjęć. A jeśli chcesz poczuć, jak może wyglądać rozbieranie urządzeń (bez ryzykowania, że ​​konsola jest teraz efektywna za 1000 USD), firma udostępniła filmy z rozerwania, które możesz obejrzeć poniżej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook