Różności i nowinki technologia

Joe Biden wygrał – a nie z powodu oszustwa wyborców

„Publiczna obserwacja sprawia, że ​​ludzie są odpowiedzialni – upewniając się, że ludzie widzą, co robisz, dlaczego to robisz i że przestrzegasz zasad” – mówi Marian Schneider, konsultant ds. Wyborów i praw głosu dla ACLU Pensylwanii i były przewodniczący organizacji non-profit Verified Voting ds. uczciwości w wyborach, powiedział WIRED w sierpniu. „To tylko część naszej demokracji, aby wdrożyć procesy, które pozwalają obywatelom uczestniczyć w charakterze obserwatorów”.

I chociaż kampania Trumpa przedstawia sytuację jako nieuczciwi Demokraci wałęsający się po bastionach partii, wśród urzędników wyborczych jest reprezentacja obu partii, jeśli spojrzeć na wszystkie dzielnice i stany, które potrzebowały więcej czasu na ogłoszenie wstępnych wyników. Nevada ma republikańskiego sekretarza stanu, a Gruzja ma zarówno republikańskiego gubernatora, jak i sekretarza stanu.

Urzędnicy wyborczy już monitorują oszustwa

Oszustwa związane z głosowaniem mogą się zdarzyć, a przez ostatni rok prezydent Trump gorączkowo przedstawiał pojedyncze przykłady dochodzeń w całym kraju, które ujawniły problemy. Jednak badania – w tym ustalenia prawicowych grup politycznych – konsekwentnie pokazują, że oszustwa podczas głosowania są bardzo rzadkie i prawie nigdy nie pojawiają się na skalę, która miałaby znaczący wpływ na ważne wybory. Fakt, że Trumpowi udało się w ogóle znaleźć przykłady, przemawia jednak za środkami monitorującymi, które urzędnicy wyborczy zastosowali w celu wyłapywania błędnych głosów.

Ilustracja przedstawiająca dłoń wrzucającą kopertę do ciężarówki USPS

Skąd będziemy wiedzieć, że wybory nie zostały sfałszowane

Dokładne strategie różnią się w zależności od stanu, ale wszystkie monitorują podwójne głosowanie, karty do głosowania weterynarza nieobecnego pod kątem poprawnych danych osobowych, takich jak numer ubezpieczenia społecznego i pasujące podpisy, oraz liczba lub w inny sposób śledzenie kart do głosowania, aby upewnić się, że losowe fałszerstwa nie trafią po prostu na stos. Każda karta do głosowania, która jest niespójna, wygląda podejrzanie lub jest kartą do głosowania tymczasowego, jest pobierana do ręcznego sprawdzenia.

„Jeśli chodzi o głosowanie pocztą i podszywanie się pod wyborców, możesz uciec od podszywania się pod niewielką liczbę wyborców, ale nie zmienisz wyborów, a jeśli zrobisz cokolwiek na dużą skalę, zostaniesz odkryty – mówi Ben Adida, dyrektor wykonawczy VotingWorks, niedochodowego dewelopera maszyn do głosowania typu open source i oprogramowania do kontroli wyborów. „Nie martwię się ryzykiem oszustwa, ponieważ istnieją procesy zapewniające, że każdy może głosować tylko raz”.

Zdecentralizowany, kontrolowany przez państwo charakter wyborów w USA zapewnia systemowi jeszcze większą odporność. Pomimo ogólnego zniecierpliwienia kampanii Trumpa, nieuzasadnionych zarzutów i prowokującej retoryki, nie ma jednego scentralizowanego organu, którego kampania może lobbować, aby wypchnąć wyniki, zanim będą gotowe. Nie mogą one powszechnie osłabiać kontroli jakości, które powodują, że proces jest czasochłonny. I tak jest zawsze możliwy (choć znowu jest to bardzo mało prawdopodobne), że zły aktor manipulował kartami do głosowania podczas głosowania, wymagałoby to masowej pracy wewnętrznej – podczas gdy kraj, świat i obserwatorzy kampanii Trumpa patrzą – aby przeprowadzić masową, celową kampanię oszustw podczas liczenia głosów.

Trump zapala beczkę prochu

Pomimo braku dowodów na poparcie zarzutów kampanii Trumpa, wypowiedzi prezydenta i innych przywódców Republikańskiej wzbudziły niepokój i niepokój. Zwolennicy Trumpa w Detroit i Phoenix protestowali w środę poza stronami, w których odbywają się głosowania, na przemian wzywając urzędników do „liczenia głosów” i „zaprzestania liczenia”. W hrabstwie Maricopa w Arizonie urzędnicy zamknąć biuro wyborcze tuż po godzinie 21:00 czasu lokalnego z powodu obaw, że protest może przybrać gwałtowny charakter.

W międzyczasie sieci społecznościowe borykają się z tym, jak radzić sobie z fałszywymi informacjami o przetwarzaniu głosów. W czwartek Facebook usunął grupę z ponad 360 000 członków o nazwie „STOP THE STEAL” za naruszenie jej zasad. Twitter dodał ostrzeżenia dezinformacyjne do wielu tweetów Trumpa w ciągu tygodnia, a także oznaczył inne posty, w tym jeden od Donalda Trumpa Jr., który brzmiał: „Najlepszą rzeczą dla przyszłości Ameryki jest, aby @realDonaldTrump przystąpił do totalnej wojny o te wybory ”. YouTube i Twitter zawiesiły program internetowy byłego doradcy Białego Domu Steve’a Bannona i usunęły odcinek, w którym Bannon dosłownie wezwał do ścięcia czołowego amerykańskiego eksperta od pandemii Anthony’ego Fauci i dyrektora FBI Christophera Wraya.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook