Różności i nowinki technologia

John McAfee znaleziony martwy przez pozorne samobójstwo w celi hiszpańskiego więzienia

Niedbale ubrany i opalony słońcem mężczyzna spoczywa z papierosem na jachcie.
Powiększać / John McAfee na swoim jachcie u wybrzeży Kuby w 2019 roku.

Adalberto ROQUE / AFP / Getty

John McAfee — potentat antywirusowy, którego ekscentryczne i często nielegalne wybryki na jachtach i w tropikalnych lasach deszczowych określiły go w późniejszych latach — odebrał sobie życie w hiszpańskiej celi więziennej wkrótce po porażce w walce z ekstradycją do USA . Miał 75 lat.

Śmierć została po raz pierwszy zgłoszona przez El Pais, a później przez Reuters i Associated Press, z których wszystkie powołały się na źródła organów ścigania w Barcelonie. Wiele agencji prasowych również poinformowało o śmierci McAfee.

Według El Paisa i AP personel więzienny znalazł McAfee wiszącego w celi i zapewnił pomoc medyczną, ale nie był w stanie uratować mu życia.

Raporty pojawiły się kilka godzin po ujawnieniu, że McAfee poniósł miażdżącą porażkę w próbach uniknięcia ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, aby ponieść zarzuty, które mogą skutkować dziesiątkami lat więzienia. Prokuratorzy federalni wnieśli jeden akt oskarżenia w marcu, a drugi w październiku. Pierwszy rzekomy schemat „pompowania i zrzutu” kryptowalut, a drugi uchylania się od płacenia podatków od milionów dolarów dochodu.

McAfee został aresztowany w październiku na lotnisku w Barcelonie po tym, jak w końcu zamknęła się na nim międzynarodowa obława. Od tego czasu walczył o ekstradycję. W środę Reuters poinformował, że ekstradycja, o którą zabiegają Stany Zjednoczone, została zatwierdzona przez sąd najwyższy w Hiszpanii. Decyzja sygnalizowała, że ​​prawdopodobnie przegra w walce o uniknięcie amerykańskiej prokuratury.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook