Różności i nowinki technologia

Jutro przy okrągłym stole IT online Ars: Jaka jest przyszłość centrum danych?

Jutro przy okrągłym stole IT online Ars: Jaka jest przyszłość centrum danych?

Jeśli pracujesz w IT, prawdopodobnie pamiętasz, jak pierwszy raz wszedłeś do prawdziwego centrum danych – nie tylko do szafy serwerowej, ale do rzeczywistej podłogi podniesionej Centrum danych, gdzie drzwi otwierają się w podmuchu zimnego powietrza i hałasu, a ty stajesz przed rzędami i rzędami szaf, monolitycznych i szarych, wypełnionych serwerami z krzyczącymi wentylatorami i mrugającymi jak szalone światełkami. W centrum danych znajduje się plik fajne rzeczy jest – pudełka po pizzy, serwery kasetowe, NAS i SAN. Niektórzy jego mieszkańcy są bardziej egzotyczni – Big Iron we wszystkich swoich masywnych formach, od serii Z po Superdome i wszystkie punkty pośrednie.

Centra danych były przez dziesięciolecia bijącym sercem wielu firm – ufortyfikowanymi tajnymi pomieszczeniami, w których znajdują się ogromne ilości kapitału, pracowicie przekształcając energię elektryczną w dochód. Czasami są też miejscem, w którym IT może się ukryć – to taki żart na stojąco, że za każdym razem, gdy użytkownik, którego nie chcesz widzieć, kręci się po podłodze IT, najlepszym sposobem uniknięcia kontaktu jest po prostu wpisanie się w centrum danych i poczekaj, aż znikną. (Ale, uh, nigdy tego nie robiłem. Obiecuję.)

Jednak w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła ogromna zmiana w relacjach między firmami i ich danymi – oraz miejscami, w których te dane żyją. Jasne, zawsze wygodnie jest posiadać własne serwery i pamięć masową, ale po co angażować cały ten kapitał, skoro nie musisz? Dlaczego po prostu nie pójdziesz do bufetu w chmurze i nie zapłacisz za to, co chcesz zjeść i nic więcej?

Zawsze będzie jakiś powód, dla którego niektóre firmy będą miały centra danych – chmura, mimo całej swojej atrakcyjności, nie może zrobić wszystkiego. (A przynajmniej jeszcze nie teraz). Ale lista zastrzeżeń wobec wychodzenia poza siedzibę firmy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb komputerowych szybko się kurczy – i porozmawiamy trochę o tym, co będzie dalej.

Dołącz do nas na czacie!

We wtorek 20 stycznia o 15:15 czasu wschodniego (tj. 12:15 czasu pacyficznego i 20:15 czasu UTC) będziemy prowadzić transmitowaną na żywo dyskusję na temat przyszłości centrum danych. W panelu wezmę udział emerytowany redaktor Ars Infosec Sean Gallagher i ja, a także gość specjalny Ivan Nekrasov, menedżer ds. Generowania popytu w centrach danych i konsultant ds. Marketingu w firmie Dell Technologies.

Jeśli chcesz zadać nam pytania podczas wydarzenia, zarejestruj się tutaj i dołącz do nas podczas jutrzejszego spotkania na Zoom. Dla osób, które chcą po prostu oglądać, rozmowa na żywo będzie dostępna na Twitterze, a gotową wersję (z transkrypcją) umieścimy na tej stronie historii, tak jak w przypadku naszej ostatniej transmisji na żywo. Zarejestruj się i dołącz do nas lub wróć tutaj po wydarzeniu, aby obejrzeć!

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook