Nowości

Kalendarz Google dodaje opcje RSVP umożliwiające wirtualne uczestnictwo w wydarzeniach

W miarę jak firmy duże i małe ustalają, w jaki sposób powrócą do pracy osobistej, hybrydowa przyszłość pracy, w której praca w domu jest powszechna i oczekiwana, zaczyna wydawać się bardziej rzeczywistością. Aby dostosować się do hybrydowych miejsc pracy, w ciągu najbliższych kilku tygodni Google planuje rozszerzyć opcje odpowiedzi na pytania, aby umożliwić użytkownikom określenie, czy wezmą udział w wydarzeniu wirtualnie w zaproszeniach z Kalendarza Google.

Wirtualni uczestnicy określą swój status za pomocą nowego menu rozwijanego, które będzie widoczne dla gospodarza i innych gości w szczegółach wydarzenia. Firma ma nadzieję, że wyszczególnienie, w jaki sposób ludzie planują wziąć udział w wydarzeniu, pomoże organizatorom wiedzieć, czego się spodziewać, i przypuszczalnie pomieścić uczestników, którzy fizycznie nie będą przebywać w sali. Chociaż nowe opcje są obecnie ograniczone do zaproszeń w Kalendarzu, Google planuje wprowadzić je również do zaproszeń, które pojawią się w Gmailu w przyszłości.

Nowe karty Google ze szczegółami wydarzeń, przedstawiające wirtualnych i osobistych uczestników.
Obraz: Google

Jednak osoby, które używają Outlooka lub iCal jako podstawowej aplikacji kalendarza, nie zobaczą nowych funkcji. Google twierdzi, że opcje RSVP są ograniczone do Kalendarza Google.

Ułatwienie osobistej i wirtualnej pracy jest bardziej skomplikowane niż włączenie Zoom (lub, ku uciesze Google, Meet) i zajęcie się swoim dniem. Bardzo łatwo jest zapomnieć o współpracownikach, przyjaciołach lub kolegach z klasy, którzy przychodzą przez Internet, zamiast siedzieć obok ciebie. Docenianie wirtualnych uczestników oznacza zwykłe uprzejmości, takie jak włączanie wideo, aby wszyscy mogli Cię zobaczyć i udostępnianie informacji zarówno fizycznie, jak i cyfrowo, może w rzeczywistości nastąpić bez narzekania przez współpracownika z domu.

Wpisuje się również w wizję, którą Google wydaje się dążyć do stworzenia Workspace jako bardziej płynnej, interoperacyjnej przestrzeni zapewniającej produktywność, łączącej ze sobą produkty (umożliwiającej umieszczanie rozmów wideo w Meet tuż obok Dokumentu Google), umożliwiającej otagowanie kogoś, oraz dostosowanie elastycznych harmonogramów pracy ze statusami i niestandardowymi powiadomieniami.

Google twierdzi, że nowe opcje RSVP będą pojawiać się stopniowo w ciągu najbliższych kilku tygodni, począwszy od 8 lipca.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook