Różności i nowinki technologia

Kalifornia może teraz egzekwować swoje prawo dotyczące neutralności sieci

Kalifornia może zacząć egzekwując ustawę o neutralności sieci, którą uchwalono ponad dwa lata temu, sędzia federalny orzekł we wtorek przegraną dostawców usług internetowych.

Wniosek grup lobbystów przemysłu szerokopasmowego o wstępny nakaz został odrzucony przez sędziego Johna Mendeza z Sądu Okręgowego dla Wschodniego Okręgu Kalifornii. Mendez nie wydał pisemnego nakazu, ale ogłosił swoje orzeczenie na rozprawie, a jego odrzucenie wniosku dostawcy usług internetowych zostało odnotowane w protokole.

Mendez podobno nie przekonały twierdzenia dostawców usług internetowych, że ustawa o neutralności sieci nie jest konieczna, ponieważ nie blokowali ani nie ograniczali ruchu internetowego.

„Słyszałem ten argument i nie uważam go za przekonujący” – powiedział Mendez Hollywood Reporter. „Spadnie na głucho. Wszyscy zachowywali się jak najlepiej od 2018 roku, czekając na to, co wydarzy się w torze DC [court case over the FCC’s repeal of net neutrality]. Nie przywiązuję wagi do argumentu, że wszystko jest w porządku i nie musimy się martwić ”.

Mendez, który został nominowany przez prezydenta Busha w 2008 roku, również powiedział: „Ta dzisiejsza decyzja jest decyzją prawną i nie należy jej postrzegać przez pryzmat polityczny. Nie mówię nic na temat zasadności tej polityki. rozstrzygnięte przez Kongres niż przez sądy federalne. “

Pozew branżowych grup lobbystów przeciwko Kalifornii będzie kontynuowany, ale stan może egzekwować swoje prawo, dopóki sprawa jest nadal w toku. Prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra pochwalił orzeczenie, mówiąc, że oznacza to, że „Kalifornia może wkrótce rozpocząć egzekwowanie SB 822”, ustawy o neutralności sieci.

„Zdolność dostawcy usług internetowych do blokowania, spowalniania lub przyspieszania treści w oparciu o zdolność użytkownika do płacenia za usługę degraduje samą ideę konkurencyjnego rynku i otwartego przekazywania informacji, stanowiących podstawę naszych coraz bardziej cyfrowych i połączonych świat – powiedziała Becerra.

Pozew przeciwko Stan Kalifornia został zgłoszony przez główne grupy lobbystów branży szerokopasmowej reprezentujące dostawców Internetu przewodowego i mobilnego. Te grupy to American Cable Association, CTIA – The Wireless Association, NCTA – The Internet & Television Association oraz USTelecom.

„Dzisiejsze orzeczenie sądu federalnego zezwalające Kalifornii na egzekwowanie naszego prawa o neutralności sieci to ogromne zwycięstwo otwartego dostępu do internetu, naszej demokracji i naszej gospodarki” – powiedział senator stanowy Scott Wiener (D-San Francisco), który wprowadził przepisy dotyczące neutralności sieci w Kalifornii. . „Internet jest sercem współczesnego życia. Wszyscy powinniśmy mieć możliwość samodzielnego decydowania o tym, gdzie idziemy w Internecie i w jaki sposób uzyskujemy dostęp do informacji. Nie możemy pozwolić dużym korporacjom na podejmowanie takich decyzji za nas”.

obraz artykułu

Przewodnik WIRED po neutralności sieci

Dostawcy usług internetowych nie powinni mieć możliwości blokowania niektórych rodzajów danych i nadawania priorytetów innym – oto, co należy wiedzieć o walce z takim samym traktowaniem informacji w Internecie.

Kalifornijskie prawo dotyczące neutralności sieci zostało również zakwestionowane przez Departament Sprawiedliwości administracji Trumpa. Departament Sprawiedliwości Prezydenta Bidena dobrowolnie odrzucił pozew, pozostawiając sprawę przemysłu szerokopasmowego jako pozostałą przeszkodę prawną dla Kalifornii.

Kiedy branża i Departament Sprawiedliwości złożyły pozwy w 2018 r., Kalifornia zgodziła się zawiesić egzekwowanie prawa stanowego do zakończenia sporu sądowego dotyczącego działań przeciwko przepisom dotyczącym neutralności sieci, które złożył ówczesny przewodniczący Federalnej Komisji Łączności Ajit Pai. Pai zniesienie zasad neutralności sieci FCC zostało następnie utrzymane w mocy, ale przegrał próbę zniesienia wszystkich praw stanowych.

Pomimo straty FCC w zakresie wywłaszczania, administracja Trumpa i przemysł szerokopasmowy wznowiły walkę z Kalifornią, twierdząc, że prawa stanowego nie można wyegzekwować, ponieważ FCC ma „wyłączną odpowiedzialność” za regulowanie komunikacji międzystanowej, a „komunikacja internetowa jest z natury międzypaństwowa. ” Po tym, jak administracja Bidena odrzuciła amerykański pozew przeciwko Kalifornii, stan powiedział, że „dobrowolne oddalenie pozwu przez Stany Zjednoczone potwierdza argumenty pozwanego, że SB 822 nie jest uprzedzona”.

Prawo stanu Kalifornia zabrania dostawcom usług internetowych blokowania lub ograniczania ruchu zgodnego z prawem. Zabrania również pobierania opłat ze stron internetowych lub usług online w celu dostarczania ruchu do konsumentów lub nadawania mu priorytetów, zakazuje zwolnień z płatnego limitu danych (tzw. „Zerowej oceny”) i stwierdza, że ​​dostawcy usług internetowych nie mogą próbować omijać zabezpieczeń neutralności sieci, spowalniając ruch w punktach połączeń międzysystemowych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook