Różności i nowinki technologia

Karta pobiera więcej pieniędzy za wolniejszy Internet na ulicach bez konkurencji

Ciężarówka usługowa Charter Spectrum na zaśnieżonej ulicy.
Powiększać / Ciężarówka serwisowa Charter Spectrum w McKinney w Teksasie, we wtorek 16 lutego 2021 r.

Nic dziwnego, że firmy kablowe naliczają niższe ceny za dostęp szerokopasmowy, gdy mają do czynienia z konkurencją ze strony usług światłowodowych do domu. Ale artykuł opublikowany wczoraj przez Stop the Cap stanowi dobry przykład tego, jak dramatycznie promocyjne ceny usługi internetowej Spectrum firmy Charter mogą się różnić w zależności od ulicy.

W tym przykładzie Charter pobiera 20 USD więcej miesięcznie za wolniejsze prędkości na ulicy, gdzie nie ma poważnej konkurencji. Gdy klienci w dwóch obszarach kupują te same prędkości, klient na ulicy bez konkurencji mógłby zapłacić 40 USD więcej miesięcznie, a ich ceny promocyjne wygasają po zaledwie jednym roku zamiast dwóch.

Stop the Cap powiedział, że przeanalizował oferty promocyjne dla nowych klientów na rynku metra w Rochester w stanie Nowy Jork, „gdzie Spectrum zmaga się z symboliczną konkurencją ze strony wolnej usługi DSL Frontier” i silniejszą konkurencją na ograniczonych obszarach ze strony usług światłowodowych Greenlight Networks. Według BroadbandNow, światłowód Greenlight jest dostępny w 23 procentach Rochester, a kabel Charter jest dostępny w domach w całym mieście. Ceny Greenlight zaczynają się od 50 USD miesięcznie za 500 Mb / s.

„Oferty czarterowe uwzględniają adresy” – napisał Phillip Dampier, założyciel firmy Stop the Cap. „Firma kablowa zna swoją konkurencję i prawie dokładnie tam, gdzie ci konkurenci oferują usługi. Dlatego firma prosi o podanie adresu usługi, zanim poda cenę”.

Firma Dampier odkryła, że ​​Charter oferuje usługę 200 Mb / s za 50 USD miesięcznie ”[i]n dzielnic, w których Spectrum cieszy się monopolem na dostęp szerokopasmowy”. Karta pobiera 70 USD za usługę 400 Mb/s w tych samych dzielnicach wolnych od konkurencji.

Ale “[j]Tylko jedną ulicę dalej, gdzie Greenlight oferuje klientom opcję gigabitowej prędkości w sieci światłowodowej, promocyjne ceny Spectrum są zupełnie inne ”- napisał Dampier. Na konkurencyjnej ulicy Charter pobiera tylko 30 dolarów miesięcznie za ten sam Usługa 400 Mb / s, która w pobliżu kosztuje 70 USD.Jak wcześniej wspomniano, klienci na niekonkurencyjnych ulicach muszą zapłacić 50 USD za 200 Mb / s.

„Spectrum nawet nie zawraca sobie głowy oferowaniem nowym klientom podstawowego planu 200 Mb/s w obszarach, w których ma znaczną konkurencję w zakresie światłowodów” – zauważył Dampier, odnosząc się do ofert promocyjnych, które pojawiają się po wpisaniu adresu. „Za 20 USD mniej miesięcznie, uzyskujesz dwukrotnie większą prędkość ”.

Za usługę gigabitowego pobierania, Charter pobiera 90 USD miesięcznie na ulicy konkurencyjnej w porównaniu do 110 USD na ulicy niekonkurencyjnej. Są to ceny bazowe bez opłat i podatków. Artykuł Stop the Cap zawierał te zrzuty ekranu z ofert promocyjnych Charter:

Dłuższa gwarancja ceny na konkurencyjnej ulicy

Karta oferuje również blokadę miesięcznej stawki przez dwa lata w obszarze konkurencyjnym, w porównaniu do zaledwie jednego roku w obszarze niekonkurencyjnym. Ceny mogą wzrosnąć dramatycznie po wygaśnięciu ofert promocyjnych, więc zablokowanie ceny przez 24 zamiast 12 miesięcy gwarantuje, że klienci na konkurencyjnych ulicach zaoszczędzą jeszcze więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie.

I to nie wszystko. Charter „nalicza 199,99 dolarów obowiązkowej opłaty instalacyjnej za usługę gigabitową w niekonkurencyjnych dzielnicach. Tam, gdzie istnieje konkurencja światłowodowa, czasami tylko jedna ulica dalej, ta opłata instalacyjna spada do zaledwie 49,99 dolarów” – napisał Dampier.

On dodał:

Zwróć uwagę, że podobna zmienność cen występuje w obszarach usług Spectrum w całym kraju, przy czym najbardziej agresywne oferty cenowe są zarezerwowane dla adresów obsługiwanych również przez dostawcę światłowodu do domu lub wielu konkurentów (np. Operatora kablowego, operatora telefonicznego, Google Fiber lub innych) [competitor]). Obecni klienci zazwyczaj muszą anulować istniejącą usługę i zarejestrować się jako nowy klient, aby uzyskać te ceny.

Ceny firm kablowych znacznie się różnią, więc różnica cen między obszarami konkurencyjnymi i niekonkurencyjnymi może być mniejsza w innych miejscach. Jednak różnice cen pokazują, jak cenna jest konkurencja dla abonentów usług szerokopasmowych.

Greenlight pobiera 50 USD miesięcznie za usługę 500 Mb/s, 75 USD za 750 Mb/s, 100 USD za 1 Gb/s i 200 USD za 2 Gb/s. Firma pobiera opłatę instalacyjną w wysokości 100 USD. Nie oferuje promocyjnych cen, więc nie ma dużej automatycznej podwyżki cen po określonym czasie, jak ma to miejsce w przypadku wielu głównych dostawców usług internetowych.

Charter twierdzi, że stosuje „wspólną” strategię cenową

Kiedy Charter skontaktował się z Arsem, powiedział, że „ceny detaliczne, prędkości i funkcje Spectrum Internet są spójne na każdym rynku – niezależnie od środowiska konkurencyjnego”. Ale „ceny detaliczne” to standardowe stawki, które klienci płacą po wygaśnięciu cen promocyjnych. Stop the Cap pokazał, że stawki promocyjne Karty różnią się w obszarach konkurencyjnych i niekonkurencyjnych.

Charter powiedział Ars, że na jego oferty promocyjne wpływa kilka czynników, w tym „lokalizacja”.

„Wszelkie oferty promocyjne dostępne dla nowych klientów są ograniczone w czasie i różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak pora roku, lokalizacja i programowanie lub możliwości związane z urządzeniami, a jednoczesne testowanie różnych ofert promocyjnych jest powszechne w biznesie subskrypcyjnym”, Karta powiedziany.

Nie po raz pierwszy pisaliśmy o największych dostawcach Internetu oferujących niższe ceny w konkurencyjnych obszarach. W 2015 roku zauważyliśmy, że AT&T pobiera 40 USD więcej miesięcznie za usługę gigabitową w miastach bez Google Fiber.

Charter ma ponad 27 milionów domowych abonentów Internetu w 41 stanach, co czyni ją drugim co do wielkości dostawcą Internetu domowego w USA po Comcast.

Czarteruj daleko w tyle za Greenlightem pod względem szybkości wysyłania

Cena nie jest jedynym czynnikiem, który klient może wziąć pod uwagę przy wyborze między Greenlight a Charter. Jako dostawca światłowodów Greenlight oferuje znacznie wyższe prędkości wysyłania niż sieć kablowa Karty.

Maksymalna prędkość wysyłania karty wynosi 35 Mb / s, podczas gdy Greenlight zaczyna się od 50 Mb / s. Greenlight obecnie podaje prędkości wysyłania jako 10 procent prędkości pobierania, więc plan pobierania 500 Mb / s obejmuje wysyłanie 50 Mb / s, a plan 2 Gb / s – 200 Mb / s. Ale Greenlight planuje, aby jego prędkości były symetryczne, tak jak robią to inni dostawcy światłowodów.

„W odpowiedzi na pandemię COVID-19 bez dodatkowych opłat zwiększamy prędkość wysyłania zamówień w dzielnicach obsługujących Greenlight. Szybkość wysyłania będzie odpowiadać szybkości pobierania (500/500, 750/750, 1000/1000, 2000/2000 .)”, mówi strona internetowa firmy.

Szybkość wysyłania karty zaczyna się od zaledwie 4 Mb / s. Plan pobierania 200 Mb / s zapewnia prędkość wysyłania 10 Mb / s, a plan pobierania 400 Mb / s zapewnia prędkość wysyłania 20 Mb / s. Musisz kupić gigabitowy plan pobierania Charter, aby uzyskać najwyższą prędkość wysyłania 35 Mb / s, wolniej niż najniższa prędkość wysyłania Greenlight. Pomimo lat obiecywania wyższych prędkości wysyłania poprzez uaktualnienia do standardu kabla DOCSIS, Charter i inne firmy kablowe wciąż pozostają daleko w tyle za światłowodami pod względem możliwości wysyłania.

Ujawnienie: Partnerstwo Advance / Newhouse, do którego należy 13 procent Karty, jest częścią Advance Publications. Advance Publications jest właścicielem Condé Nast, która jest właścicielem Ars Technica.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook