Różności i nowinki technologia

Karta transportowa Clipper All-in-One z Doliny Krzemowej wreszcie dodaje Apple Pay

Niektórym obserwatorom Dolina Krzemowa może wydawać się lśniącym światłem postępu technologicznego, ale tubylcy wiedzą, że można ją dziwnie trafić i przegapić – tak jak w przypadku San Francisco Bay Area od dawna fizyczny Karta typu „dotknij, aby zapłacić”, która umożliwia korzystanie z praktycznie wszystkich środków transportu publicznego, a jednocześnie nigdy nie pozwala po prostu dotknąć telefonu lub smartwatcha, aby zrobić to samo.

Do dziś – bo od dziś Clipper Card obsługuje Apple Pay, w tym tryb Express, w którym nie trzeba najpierw wybudzać urządzenia ani otwierać aplikacji.

Możesz teraz używać prawie każdego nowego iPhone’a lub Apple Watch do wejścia na pokład BART (który obsługuje East Bay i San Francisco), Muni (system autobusowy i tramwajowy San Francisco), Caltrain (który łączy San Francisco z półwyspem i South Bay), VTA (autobusy South Bay i lekka kolej), a nawet prom. (Znajdź instrukcje tutaj.)

Oto całkiem niezły obraz blokujących się systemów tranzytowych w SF Bay Area.
Mapa autorstwa Alexa Li

Oznacza to podróżowanie po praktycznie całej zatoce bez wyciągania portfela z torebki lub kieszeni – zwłaszcza, że ​​wiele z tych pojazdów mieści również rowery na pokładzie. Nie jest to tak istotne, jak wtedy, gdy Apple Pay pojawił się w Japonii w Suica w 2016 roku, ponieważ ta sieć kolejowa obejmuje cały kraj, ale to wielka sprawa dla pracowników technicznych i tubylców, takich jak ja.

Albo byłoby, gdybym kiedykolwiek znowu pracował w biurze. W tej chwili nie ma na to dużego popytu!

Jest jeszcze kilka zastrzeżeń: możesz załadować tylko dowolną kartę Clipper na jedno urządzenie, więc nie możesz jej udostępniać na iPhonie i Apple Watch. (Możesz jednak użyć tylko dwóch kart i obsługuje różne przepustki Clipper, a nie tylko gotówkę). Będziesz także potrzebować iPhone’a 8 i Apple Watch Series 3 lub nowszego, a Apple ostrzega, że ​​powinieneś „zachować plastik Karta Clipper do korzystania z rowerów publicznych Bay Wheels i RTC [disability discount] karta do kontroli taryfy ”.

Użytkownicy Androida z kartami Clipper powinni zobaczyć podobne możliwości za pośrednictwem Google Pay później tej wiosny, a zakup karty powinien być możliwy bezpośrednio w Mapach Google.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook