GryNowości

Karty Nvidia RTX 3080 sprzedają się w serwisie eBay za tysiące, a ludzie są wkurzeni

Karta graficzna Nvidia RTX 3080 została wypuszczona o 9 rano ET, a rozczarowanie zaczęło się zaledwie kilka sekund później. Wszystkie główne sklepy internetowe w USA są wyprzedane, a pojawiły się doniesienia o sklepach stacjonarnych, z których każdy ma zaledwie 10 sztuk na sprzedaż. Rezultat: scalperzy eBay próbują teraz zarobić i bardzo niewielu ludzi chce cieszyć się Wygląda na to, że karta graficzna dostała w swoje ręce potwierdzone zamówienie.

Karta jest wystawiana na eBayu za wiele setek dolarów – w niektórych przypadkach nawet tysiące dolarów – powyżej ceny naklejki 699 dolarów. A fani gier komputerowych są wściekli, twierdząc, że Nvidia przeprowadziła niechlujną premierę zaledwie dzień po tym, jak amerykańscy detaliści podobnie spartaczyli wczesne zamówienia przedpremierowe na nadchodzącą PlayStation 5 firmy Sony.

Lista tutaj przefiltrowanych aukcji eBay pokazuje wiele kart RTX 3080 o wartości od 1000 do nawet 2500 USD. Wiele z nich to aukcje typu „kup teraz” i nie jest jasne, czy na kontach faktycznie znajduje się karta od sprzedawcy fizycznego, czy wkrótce potwierdzenie wysyłki zamówienia online, więc trudno jest stwierdzić, które oferty są wiarygodne . Ale jasne jest, że wokół RTX 3080 w kilka godzin po jego wprowadzeniu do sprzedaży panuje gorączka złota.

Zrzut ekranu: Nick Statt / The Verge

Nvidia nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz.

Producent chipów już teraz stoi w obliczu gniewu wielu niezadowolonych potencjalnych nabywców na Twitterze, a dziesiątki użytkowników odpowiadają na jego uroczysty tweet „wszystko wyprzedane” dziś rano, opowiadając historie o frustracji, a nawet o początkach spiskowych oskarżeń, które firma sfałszowała i nie zrobiła tego. w ogóle niczego nie sprzedawać.

„Jaki jest sens tych wszystkich e-maili„ Powiadom mnie ”, jeśli nie wysłali nam czasu na ich zakup lub jakiś system do ich zakupu, który nie jest łatwo atakowany przez boty?” czyta jedną z najbardziej lubianych odpowiedzi na tweeta Nvidii. „W jednej sekundzie było to Powiadom mnie, a w następnej brakowało w magazynie. Dlaczego nie zrobiłbyś więcej, aby powstrzymać skalperów? ”

Wielu podzielało frustrację związaną z próbą i niepowodzeniem uzyskania zamówienia, nawet po czekaniu godzinami i robieniu wszystkiego zgodnie z instrukcją Nvidii.

Dzisiejszego popołudnia Nvidia w końcu zareagowała na sytuację, potwierdzając, że dzisiejsza wczesna sprzedaż o 9:00 ET była nękana przez boty i skalpery, a firma opublikowała oświadczenie na swojej stronie internetowej, które zostało następnie przesłane do oficjalnego wątku Reddit w dniu premiery RTX 3080 na r / nvidia. (Oficjalna strona Nvidii, z której pochodzi oświadczenie, nie ładuje się w tej chwili i nie jest jasne, dlaczego).

Tutaj jest w całości:

Dziś rano widzieliśmy bezprecedensowy popyt na GeForce RTX 3080 u globalnych sprzedawców, w tym w sklepie internetowym NVIDIA. O godzinie 6:00 czasu pacyficznego próbowaliśmy uruchomić sklep NVIDIA. Pomimo przygotowań sklep NVIDIA został zalany ruchem i napotkał błąd. Udało nam się rozwiązać problemy i sprzedaż zaczęła się normalnie rejestrować.

Aby zatrzymać boty i skalpery w sklepie NVIDIA, robimy wszystko, co w ludzkiej mocy, w tym ręczne przeglądanie zamówień, aby dostać te karty w ręce legalnych klientów.

Ponad 50 największych światowych detalistów miało zapasy o 6 rano czasu pacyficznego. Nasz zespół i partnerzy NVIDIA codziennie wysyłają do sprzedawców więcej kart RTX 3080.

Przepraszamy naszych klientów za dzisiejsze poranne wrażenia.

Wydaje się, że firmy takie jak Apple, Samsung i inne firmy z branży elektroniki użytkowej poradziły sobie z wprowadzaniem na rynek produktów nawet najbardziej poszukiwanych gadżetów, takich jak nowe flagowe smartfony, firmy zajmujące się grami wydają się być daleko w tyle, jeśli chodzi o pomoc w określaniu oczekiwań konsumentów i oferowaniu fanom jasne i zwięzłe sposoby zabezpieczania zamówień przedpremierowych i ostatecznych zakupów gadżetów o ograniczonej podaży.

Microsoft jest następny z zamówieniami w przedsprzedaży na Xbox Series X i Xbox Series S w przyszłym tygodniu, ale będziemy musieli sprawdzić, czy producent systemu Windows jest lepiej przygotowany niż konkurencja. Miejmy nadzieję.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook