OprogramowanieRTVTelefony

Kensington StudioDock zamienia iPada w mały iMac

Istnieje wiele etui na klawiaturę iPada, które mają na celu zamienić tablet Apple w laptopa, ale Kensington StudioDock to coś zupełnie innego: zamienia iPada Pro w najmniejszego na świecie iMaca.

To poważne akcesorium dla osób, które poważnie podchodzą do produktywności iPada. (Tak, istnieją). Jest to stacja dokująca, która umożliwia korzystanie z iPada Pro lub Air wyposażonego w złącze USB-C w orientacji pionowej lub poziomej, zapewniając jednocześnie znacznie większą łączność. Zasadniczo, jeśli kiedykolwiek usiądziesz i pracujesz przy biurku z iPadem Pro, StudioDock może być dla Ciebie.

Cóż, jeśli z przyjemnością wydasz 399 USD.

StudioDock jest w większości wykonany z aluminium i jest na tyle wytrzymały, że można regulować położenie iPada bez przesuwania go na biurku, co ułatwia przełączanie między trybem pionowym i poziomym lub przechylanie kąta widzenia w pionie. (Na przykład iPad Pro w StudioDock w trybie portretowym to świetne urządzenie Zoom). Jakość wykonania samej podstawki jest solidna, chociaż plastikowy panel tylny wydaje się nieco niski.

Po jednej stronie stacji dokującej znajduje się port USB-C i przycisk zasilania, a po drugiej gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe. Z tyłu znajduje się złącze baryłkowe do zasilania, trzy porty USB-A, port HDMI i port Gigabit Ethernet. Istnieją również dwie ładowarki bezprzewodowe Qi 7,5 W zintegrowane z podstawą podstawy i (oczywiście) dwa zamki bezpieczeństwa Kensington. IPad Pro łączy się przez USB-C i umieszcza na magnetycznym panelu z tworzywa sztucznego, który pomaga w utrzymaniu gniazda; stacja dokująca jest dostępna dla iPadów 11-calowych i 12,9-calowych, chociaż rozmiar panelu magnetycznego jest jedyną różnicą między tymi dwiema wersjami.

Po podłączeniu iPada z podłączoną klawiaturą i gładzikiem lub myszą, to tak, jakby mieć mały komputer stacjonarny z ekranem dotykowym – i znacznie więcej portów niż większość laptopów Mac w dzisiejszych czasach. To naprawdę urocze, jeśli uważasz, że takie rzeczy jak pomysł przewodowej łączności z Internetem na tablecie są urocze.

Nawet jeśli nie używasz wielu akcesoriów, StudioDock jest wygodniejszy w użyciu przy biurku niż laptop, po prostu dlatego, że podnosi wyświetlacz pod lepszym kątem. Przypomina mi się niedawne Nowojorczyk okładka przedstawiająca kobietę w domu z laptopem niepewnie siedzącym na stercie książek. Stojaki na laptopa oczywiście istnieją, ale nie wszyscy chcą z nich korzystać, a ja podoba mi się to, że StudioDock oznacza, że ​​nie utkniesz z nadmiarową klawiaturą i gładzikiem.

Kluczowym elementem tego produktu jest to, że łatwo jest przenosić iPada do i ze stacji dokującej. Nadal jest trochę kłopotliwy i chciałbym, żeby ten produkt korzystał ze Smart Connector, ale ponieważ nikt inny niż Apple i Logitech nigdy nie wypuścił produktów, które faktycznie go używają, zakładam, że Kensington miał swoje powody – przepustowość bez wątpienia wśród nich. Jedną z zalet tego projektu jest to, że bardzo szybko ładuje iPada przy mocy 37,5 W, więc nie musiałem myśleć o ładowaniu go w żaden inny sposób w domu.

Firma Kensington wysłała również ładowarkę Apple Watch podłączaną do portu przejściowego USB-C. Będzie sprzedawany osobno po wydaniu StudioDock. Uważam, że jest trochę plastyczny, jak tylny panel stacji dokującej, ale działał dobrze. Już codziennie korzystam z ładowarki biurkowej Apple Watch, więc nie widziałem takiej potrzeby, ale jeśli jeszcze jej nie masz, byłby to wygodny dodatek.

Tymczasem ładowarki bezprzewodowe są również miłym dodatkiem. Nie uzyskasz z nich najszybszych prędkości, ale możliwość ładowania telefonu i AirPods przez cały dzień jest przydatna i oszczędza miejsce na biurku w porównaniu z oddzielnymi padami. Zauważyłem delikatny szum cewki, gdy urządzenia były w pełni naładowane – nie jest to rzadkie w przypadku ładowarek bezprzewodowych, ale nie wszystkie to robią, więc warto zauważyć, że tak.

Port HDMI StudioDock obsługuje monitory 4K przy 60 Hz i powinien być idealny do konfiguracji z dwoma wyświetlaczami iPada, ale oprogramowanie nie jest jeszcze dostępne po stronie Apple. Tylko kilka aplikacji pozwala wyświetlać różne treści na każdym monitorze – przez resztę czasu masz do czynienia z lustrem w kształcie kolumny z ekranem 4: 3 iPada. (Sprytnym sposobem obejścia tego jest aplikacja o nazwie Shiftscreen, która jest w zasadzie przeglądarką, która pozwala uruchamiać do czterech aplikacji internetowych na dwóch ekranach – przydatne do rzeczy takich jak wielozadaniowość w Slacku i Asanie.) Osobiście potrzebowałbym iPadOS do uzyskać znacznie lepszą obsługę monitora zewnętrznego, zanim zdecydowałem się na konfigurację stacjonarną iPada, ale jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z samego laptopa, iPad Pro o przekątnej 12,9 cala powinien być wystarczająco duży do większości zadań.

Tak właśnie używałem StudioDock przez większość czasu i ogólnie było to wspaniałe doświadczenie. Naprawdę podoba mi się obsługa gładzika, która została dodana do iPadOS w zeszłym roku i wspaniale jest móc to połączyć z przewodową klawiaturą mechaniczną i nadal mieć mnóstwo opcji łączności. Powiem tylko, że generalnie wolałbym używać StudioDocka niż laptopa wyważonego na stosie książek.

StudioDock jest po prostu produktem niszowym i ma swoje dziwactwa. Ale w przeważającej części próba Kensingtona przekształcenia iPada w komputer stacjonarny faktycznie działa. Aby to miało dla ciebie sens, musiałbyś naprawdę interesować się stylem życia iPada jako maszyny do pracy, ale połączenie StudioDock i iPada Pro to szybki, zabawny komputer, który robi większość tego, co chcę.

Moją największą przeszkodą jest cena. Kosztuje 399,99 USD za 12,9-calową wersję iPada Pro lub 379,99 USD za model, który pasuje do 11-calowego iPada Pro i 10,9-calowego iPada Air. To zdecydowanie dużo pieniędzy na zainwestowanie w urządzenie peryferyjne innej firmy – to więcej niż koszt niektórych iPadów. I martwiłbym się, czy zadziała z jakimikolwiek przyszłymi projektami iPada Pro, biorąc pod uwagę, że obecni profesjonaliści nie mieli znaczącej aktualizacji od czasu ich wprowadzenia w 2018 roku.

To są dość duże zastrzeżenia, ale jeśli możesz je przezwyciężyć, StudioDock to świetny sposób na pracę na iPadzie. Dzięki temu tablet staje się wygodniejszym, wydajniejszym i bardziej elastycznym komputerem i mam tylko nadzieję, że oprogramowanie Apple ewoluuje, aby uczynić ten rodzaj użycia jeszcze lepszym.

Zdjęcia: Sam Byford / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook