Nowości

Kia prezentuje pierwsze pełne zdjęcia nowego samochodu elektrycznego EV6

Kia po raz pierwszy naprawdę spojrzała na swój nowy samochód elektryczny EV6, po kilku niewyraźnych zwiastunach opublikowanych w zeszłym tygodniu. Pełne szczegóły dotyczące EV6 zostaną ogłoszone dopiero podczas wydarzenia online pod koniec tego miesiąca, ale nowe zdjęcia przynajmniej pokazują, jak on faktycznie wygląda.

EV6 ma sportowy design inspirowany crossoverem i jest pierwszym pojazdem, w którym zastosowano nową filozofię projektową Kia, którą firma nazywa „Zjednoczonymi przeciwieństwami”, która składa się z co najmniej pięciu filarów: „Śmiały dla natury”. Radość z rozumu, „Moc postępu”, „Technologia dla życia” i „Tension for Serenity”. Szef projektantów Kia, Karim Habib, wyjaśnia, co to oznacza w tym filmie:

„EV6, jako pierwsza dedykowana Kia EV, jest wizytówką nowoczesnej konstrukcji zorientowanej na człowieka i zelektryfikowanej mocy. Jesteśmy przekonani, że EV6 jest atrakcyjnym i odpowiednim modelem dla nowego rynku pojazdów elektrycznych ”- mówi Habib w oświadczeniu. „Tworząc EV6 chcieliśmy stworzyć charakterystyczny, efektowny projekt poprzez połączenie wyrafinowanych, zaawansowanych technicznie funkcji w czystych i bogatych woluminach, zapewniając jednocześnie unikalną przestrzeń jako futurystyczny pojazd elektryczny.”

Oto ujęcie z innej perspektywy:

A oto wnętrze:

Kia opisuje EV6 jako swój pierwszy „pojazd elektryczny z zasilaniem akumulatorowym”, ponieważ Niro ma modele gazowe / hybrydowe, a także nowszą wersję z elektrycznym układem napędowym. EV6 jest zbudowany na nowej platformie E-GMP firmy macierzystej Hyundai i jest drugim zapowiedzianym pojazdem E-GMP; Hyundai zaprezentował swój własny Ioniq 5 w zeszłym miesiącu.

Aby uzyskać więcej szczegółów technicznych, będziesz musiał poczekać, aż EV6 zostanie w pełni ujawniony. Kia nie ogłosiła jeszcze daty wydarzenia, ale twierdzi, że odbędzie się w marcu, więc nie będzie zbyt daleko.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook