GryNowości

Klawiatura do gier Corsair K65 RGB Mini jest przeznaczona dla osób, które myślą, że mniej znaczy więcej

Corsair to najnowsza firma, która wprowadziła własną, 60-procentową przewodową klawiaturę mechaniczną, odcinającą klawisze strzałek i inne funkcje, aby uzyskać bardziej kompaktową konstrukcję. K65 RGB Mini kosztuje 110 USD i ma wygląd mniej więcej tak subtelny, jak kiedykolwiek produkowany przez Corsair. Łączy się za pomocą dołączonego, odłączanego kabla w oplocie USB-C na USB-A z komputerem PC, komputerem z systemem macOS lub konsolą Xbox One. Ta klawiatura dołącza między innymi do serii Razer 120 $ Huntsman Mini, HyperX 100 $ Alloy Origins 60 i Ducky’s One 2 Mini.

Podobnie jak w innych 60-procentowych modelach, wiele klawiszy funkcyjnych jest wbudowanych jako dodatkowe funkcje, które można wykonywać, przytrzymując klawisz „FN”. W rezultacie brakuje kilku klawiszy, do których możesz być przyzwyczajony na klawiaturze. Jeśli używasz komputera głównie do gier lub jesteś w stanie szybko nauczyć się nowego układu klawiatury, przejście na 60-procentową klawiaturę nie powinno być zbyt trudne.

Corsair K65 RGB Mini

: Corsair

K65 RGB Mini, który krótko testowałem, jest wyposażony w liniowe przełączniki Cherry MX Speed, które mają charakterystyczny mechaniczny dźwięk „thock”. W przeciwieństwie do innych typów przełączników, są one bardzo łatwe do naciśnięcia i mają krótki, płynny ruch. Możesz także wybrać między przełącznikami Cherry MX Silent lub Red, w zależności od regionu.

Ta klawiatura ma również podświetlenie RGB każdego klawisza, które można dostosować w oprogramowaniu iCue firmy Corsair (dostępnym w systemie Windows 10 i macOS Catalina i nowszych). Klucze są wyjmowane, aw pudełku znajduje się narzędzie do wyjmowania kluczy wraz z innym kluczem spacji. Dolny rząd to standardowy układ, więc jeśli wolisz, możesz wyposażyć go w niestandardowe klawisze.

K65 RGB Mini obsługuje częstotliwość odpytywania do 8000 Hz za pośrednictwem oprogramowania iCue. Innymi słowy, może zgłaszać nowe prasy do 8000 razy na sekundę lub raz na 0,125 milisekundy (na macOS i Xbox One osiąga maksimum z częstotliwością 1000 Hz). Nikt nie może pisać tak szybko i może to nie mieć żadnego wpływu na grę, ale zapewnia, że ​​ten model jest znacznie bardziej wrażliwy na szybkie naciśnięcia klawiszy niż inne klawiatury. Inne godne uwagi funkcje obejmują pełne przenoszenie klawiszy N i obsługę do 50 niestandardowych profili mapowania zapisanych w jego wbudowanej pamięci.

Jak wspomniałem wcześniej, konstrukcja tej klawiatury jest subtelna, czysta i stonowana. Oprócz podświetlenia RGB, jest to światło na logo i innych szczegółach, co ma sens. Corsair wie, że musi spodobać się graczom, którzy preferują minimalistyczny design, ponieważ i tak jest to cały urok wyboru 60-procentowej klawiatury.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook