Gry

Klawiatura mechaniczna Asus ROG Claymore II ma poręczną odłączaną klawiaturę numeryczną

Asus ogłosił na targach CES 2021 nową klawiaturę mechaniczną o nazwie ROG Claymore II. Jest przeznaczony dla graczy, z konfigurowalnymi klawiszami makr i podświetleniem RGB poszczególnych klawiszy. Jest to również pierwsze urządzenie wyposażone w własne przełączniki optyczne ROG RX Blue lub Red firmy Asus o deklarowanej żywotności 100 milionów naciśnięć klawiszy.

Ten model jest ukłonem w stronę osób, które po prostu nie mogą całkowicie zrezygnować z klawiatury numerycznej: możesz ją odłączyć, aby Claymore II stał się klawiaturą 80 procent, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce, lub magnetycznie przymocować ją, gdy chcesz schrupać kilka liczb. Klawiatura numeryczna oferuje również bardziej intuicyjne sterowanie multimediami, takie jak pokrętło głośności.

ROG Claymore II łączy się za pomocą kabla USB-C lub bezprzewodowo przez 2,4 GHz. Jeśli używasz go bezprzewodowo, bateria o pojemności 4000 mAh powinna wytrzymać do 40 godzin. Asus twierdzi, że port USB-C obsługuje szybkie ładowanie i przejściówkę USB dla innych urządzeń. Model ten zostanie wydany w drugim kwartale 2021 roku; Asus nie podał jeszcze ceny.

Asus Gladius III Wireless

: Asus

Asus zaprezentował także nową bezprzewodową mysz do gier ROG Gladius III Wireless. Mysz nie ma ostatecznej ceny ani konkretnej daty premiery (poza celem na drugi kwartał 2021 r.), Ale projekt i specyfikacje są warte poznania. Gladius III Wireless wygląda podobnie do Razer DeathAdder V2, którą wymieniliśmy jako najlepszą przewodową mysz do gier do kupienia. Czujnik nowego urządzenia obsługuje do 19000 DPI i można go podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo przez 2,4GHz lub Bluetooth. Asus twierdzi, że w pewnym momencie pojawi się czysto przewodowa wersja tej myszy.

Warto zauważyć, że ROG Gladius III umożliwia wymianę przełączników przez użytkownika, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiednie wyczucie dla swoich potrzeb – nawet umożliwiając zamianę między trójpinowymi mechanicznymi i pięciopinowymi optycznymi przełącznikami Omron. Większość ludzi prawdopodobnie nigdy nie będzie narażać swoich myszy na taki stres, że osiągną koniec żywotności swoich przełączników, ale możliwość ich wymiany jest z pewnością fajną funkcją.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook