Gry

Kod źródłowy EA skradziony przez hakera, który twierdzi, że sprzedaje go online

Kod źródłowy EA skradziony przez hakera, który twierdzi, że sprzedaje go online

Producent gier Electronic Arts i Departament Policji Presque Isle w Maine reagują na wydarzenie, którego obaj się obawiali: kradzież gigabajtów prywatnych danych przez hakerów, którzy włamali się do ich sieci podłączonych do Internetu.

W przypadku EA kradzież obejmowała 780 GB kodu źródłowego i narzędzi do gry FIFA 21, zgodnie z postem opublikowanym na początku tego tygodnia na podziemnym forum przestępczym. Osoba, która opublikowała post, o nazwie użytkownika Leakbook, oferowała sprzedaż danych.

„Masz pełną zdolność do wykorzystywania we wszystkich usługach EA” – napisała osoba.

Post wygląda tak:

W poście nie podano, w jaki sposób uzyskano kod źródłowy, ale w oświadczeniu urzędnicy EA powiedzieli, że firma doświadczyła kompromisu sieciowego, który pozwolił intruzowi na ucieczkę z kodem źródłowym gry i narzędziami. Oświadczenie brzmiało:

Badamy niedawny incydent włamania do naszej sieci, w którym skradziono ograniczoną ilość kodu źródłowego gry i powiązanych narzędzi. Nie uzyskano dostępu do żadnych danych gracza i nie mamy powodu sądzić, że istnieje jakiekolwiek ryzyko dla prywatności gracza. Po tym incydencie wprowadziliśmy już ulepszenia bezpieczeństwa i nie oczekujemy wpływu na nasze gry lub naszą działalność. Aktywnie współpracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i innymi ekspertami w ramach toczącego się dochodzenia karnego.

Oddzielnie prawie 200 GB prywatnych danych należących do Departamentu Policji Presque Isle zostało zrzuconych online przez grupę oprogramowania ransomware znaną jako Avaddon. Wydział policji został zhakowany 18 kwietnia i otrzymał 10 dni na zapłacenie okupu. Departament był w stanie odbudować swoją sieć przy użyciu kopii zapasowych danych i odmówił zapłaty.

Na początku tego tygodnia Avaddon wreszcie poradził sobie ze swoimi zagrożeniami, umieszczając dane na swojej stronie internetowej hostowanej w ciemnej sieci. Jak podaje strona Distributed Denial of Secrets, która udostępnia dane dziennikarzom i badaczom, zaciąg obejmuje 15 000 e-maili.

Przegląd strony Avaddon pokazał również próbkę raportów policyjnych i zeznań świadków datowanych co najmniej do 2011 roku. Akta dokumentowały przypadki przemocy domowej, kradzieży sklepowych i napaści fizycznej, a w wielu przypadkach zawierały numery telefonów, adresy i inne dane osobowe. informacje należące do ofiar i oskarżonych.

Ataki uderzające w EA i Departament Policji Presque Isle to najnowsze przejawy plagi, która staje się coraz bardziej zgubna niż kiedykolwiek. W zeszłym miesiącu osoby atakujące ransomware spowodowały poważne zakłócenia w dostawach benzyny i paliwa do silników odrzutowych w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Na początku tego miesiąca JBS, największy amerykański dostawca mięsa, tymczasowo zamknął swoje amerykańskie zakłady po ataku ransomware na swoją sieć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook