Różności i nowinki technologia

Kolejka górska GameStop doszła do dna

To nie był dobry dzień dla WallStreetBets, ponieważ akcje GameStop spadły dzisiaj. AMC, inny zakład społeczności, również spadł. Ale w przeciwieństwie do poprzednich spadków, akcje nie wydają się rosnąć. Ceny utrzymywały się na niskim poziomie przez cały dzień handlowy, co nie wydarzyło się, odkąd WallStreetBets stał się popularną nazwą tydzień temu.

Kiedy rynek zamknął się dzisiaj, cena GameStop wyniosła nawet 90 USD, co stanowi 81-procentowy spadek w porównaniu ze szczytem GameStop na poziomie 483 USD i 58-procentowy spadek w porównaniu z ceną 218 USD w piątek wieczorem. AMC również spadła, zamykając się dziś na poziomie 7,82 USD, co stanowi 61-procentowy spadek w porównaniu ze szczytowym poziomem 19,88 USD.

Aż trudno uwierzyć, że w sierpniu ubiegłego roku GameStop kosztował 4,50 dolara. Od tego czasu do zeszłego tygodnia niektórzy inwestorzy zakładali, że akcje były niedowartościowane, co doprowadziło do ich wzrostu do około 30 USD za akcję. Następnie subreddit WallStreetBets zdecydował, że wyniesie akcje na Księżyc, ukarając tych, którzy stawiają przeciwko niemu i próbując zarobić w tym procesie. Pomysł kupna po 4 dolary za akcję i sprzedaży za 400 dolarów najwyraźniej poruszył wyobraźnię opinii publicznej, a miliony rzuciły się, aby spróbować handlu, gdy mem GameStop wszedł do głównego nurtu – zabierając AMC i innych na przejażdżkę, gdy inwestorzy zdali sobie sprawę, że mogą również pompować te akcje .

Wykres kursu akcji GameStop w ciągu ostatniego tygodnia.

Akcje GameStop w zeszłym tygodniu, dziś duży spadek. Gdyby to była kolejka górska, byłaby niezła zabawa.
Wykres: Akcje Apple

Wykres kursu akcji AMC z ostatniego tygodnia

Nie, to nie ten sam obraz, tylko ten sam kształt.
Wykres: Akcje Apple

Jeśli chodzi o to, czy to koniec dzikiej jazdy GameStop, to prawie nie można powiedzieć. Szczyty, spadki i spadki z ostatniego tygodnia zostały oddzielone od podstawowych biznesów.

Częścią tego jest kultura samego WallStreetBets. Chwalenie ludzi za to, że nie sprzedają swoich akcji i wyśmiewanie tych, którzy to robią, to przepis na społeczność, która będzie uparta. A teraz zaczęło sobie wmawiać, że spadek wynika z manipulacji na rynku funduszy hedgingowych.

Jeśli ta wiadomość sprawiła, że ​​masz ochotę poczytać o innych szaleństwach giełdowych, CNBC opublikował artykuł, w którym porównuje się to, co dzieje się teraz, z krótkim wyciśnięciem Volkswagena z 2008 roku i Voxem Przekoduj ma wywiad z Henry Blodget, który był zaangażowany w bańkę Dotcom.

A co z ludźmi, którzy ponieśli duże straty w wyniku dzisiejszego nurkowania? Mają nadzieję na rajd, więc mogą przynajmniej sprzedać za to, za co kupili. Niektórzy, jak holenderski student Evan Oosterink, liczą na to – postawił około 10 000 dolarów, co oznaczało „lata oszczędności od rodziców i kilka rządowych pożyczek na studia”. Washington Post zgłoszone. Stracił dziś około 9 000 dolarów, ale nadal trzyma akcje w nadziei, że uda mu się odrobić stratę. „Bycie częścią WallStreetBets jest jak religia, której jesteś oddany” – powiedział Washington Post.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook