Różności i nowinki technologia

Kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10 firmy Microsoft koncentruje się na usprawnieniu pracy zdalnej

Kolejna duża aktualizacja systemu Windows 10, wersja 21H1, zostanie dostarczona w pierwszej połowie 2021 r. I będzie skupiać się na ulepszaniu scenariuszy pracy zdalnej. Microsoft tradycyjnie dostarcza dwie główne aktualizacje systemu Windows rocznie, przy czym większość większych funkcji upuszczana jest wiosną, a mniejsza jesienią. Chociaż administratorzy IT są przyzwyczajeni do tego podejścia, wydaje się, że Microsoft odwraca tę kadencję na 2021 r.

„Windows 10 w wersji 21H1 będzie zawierał zestaw funkcji poprawiających bezpieczeństwo, zdalny dostęp i jakość” – wyjaśnia John Cable, szef działu obsługi i dostarczania systemu Windows w firmie Microsoft. „Funkcje, które udostępniamy w tej aktualizacji, koncentrują się na podstawowych doświadczeniach, z których klienci powiedzieli nam, że obecnie najbardziej polegają”. Te ulepszenia będą obejmować:

  • Obsługa wielu kamer z Windows Hello, aby ustawić kamerę domyślną jako kamerę zewnętrzną, gdy obecne są zarówno kamery zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
  • Ulepszenia wydajności ochrony aplikacji Windows Defender, w tym optymalizacja scenariuszy otwierania dokumentów.
  • Usługa Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) aktualizuje poprawę wydajności w celu obsługi scenariuszy pracy zdalnej.

Kamera internetowa Brio firmy Logitech będzie wkrótce działać lepiej na urządzeniach z wbudowanymi kamerami z funkcją Windows Hello.
: Logitech

Zmiany aparatu w systemie Windows oznaczają, że wkrótce będzie można podłączyć zewnętrzną kamerę Windows Hello i korzystać z funkcji wykrywania twarzy na laptopie, który ma już wbudowaną kamerę Windows Hello. Obecnie system Windows nie obsługuje dobrze tego scenariusza, a to oznacza, że ​​kamery takie jak Brio firmy Logitech nie działają poprawnie z urządzeniami, takimi jak seria Surface firmy Microsoft, które mają również kamery Windows Hello.

Inne ulepszenia firmy Microsoft dla tej wersji 21H1 są wyraźnie zaprojektowane dla administratorów IT w celu poprawy obsługi pracy zdalnej. Obejmuje to skrócenie czasu otwierania dokumentów dla wbudowanego oprogramowania antywirusowego firmy Microsoft oraz poprawę wydajności po stronie zarządzania i konfiguracji systemu Windows.

Ta aktualizacja z pierwszego półrocza również zostanie zainstalowana bardzo szybko, podobnie jak comiesięczne zbiorcze aktualizacje systemu Windows. Firma Microsoft rozpoczęła dziś testowanie tej aktualizacji 21H1 z beta testerami i planuje udostępnić ją wszystkim użytkownikom systemu Windows 10 „później, w pierwszej połowie tego roku kalendarzowego”.

Oczekuje się również, że Microsoft dostarczy większą aktualizację Windows 10 pod koniec 2021 roku. Firma planuje „szeroko zakrojone wizualne odmłodzenie systemu Windows” o kryptonimie Sun Valley. Microsoft planuje szczegółowo opisać kolejne duże zmiany w systemie Windows na specjalnym wydarzeniu w nadchodzących miesiącach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook