Nowości

Kolejny wzrost, postęp w szczepieniach i leczeniu oraz więcej wiadomości na temat koronawirusa

Amerykanie przygotowują się na kolejny wzrost liczby przypadków, zatwierdzanie szczepionek i leczenia posuwa się naprzód, a nowe partnerstwa ograniczają dezinformację na temat koronawirusa. Oto, co powinieneś wiedzieć:

Chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie i inne wiadomości dotyczące koronawirusa? Podpisz tutaj!

Nagłówki

Co wiemy o koronawirusie w miarę wzrostu liczby przypadków

W tym tygodniu wirus nadal rozprzestrzeniał się w większości Stanów Zjednoczonych i Europy. Wczoraj kilka krajów europejskich, w tym Włochy i Austria, zgłosiło swoje najwyższe jednodniowe przypadki. A w Stanach był to pierwszy dzień, w którym odnotowano ponad 70 000 nowych przypadków od lata, ponieważ 32 stany zgłosiły wzrost wskaźnika zakażeń.

Chociaż temat tego, jak i czy ponownie otwierać szkoły, pozostaje kontrowersyjny, eksperci twierdzą, że jak dotąd niewiele wskazuje na to, że ponownie otwarte szkoły przyczyniają się do tych gwałtownych wzrostów. I chociaż liczba infekcji rośnie, śmiertelność Covid-19 gwałtownie spadła, co wskazuje, że lekarze coraz lepiej opiekują się pacjentami, nawet w przypadku braku ostatecznego wyleczenia lub leczenia.

Wiemy również znacznie więcej o tym, jak wirus się rozprzestrzenia, niż w pierwszych dniach pandemii. Chociaż może pozostawać na powierzchni, coraz więcej dowodów wskazuje, że jest o wiele mniej prawdopodobne, że złapiesz go od dotykania czegoś, niż w wyniku zaniedbania i dystansu społecznego. Na początku tego tygodnia CDC zmodyfikowało swoje wytyczne, aby odzwierciedlić badania pokazujące, że można zarazić się koronawirusem w wyniku wielu krótkich spotkań. Agencja definiuje teraz „bliski kontakt” jako spędzanie łącznie 15 minut lub więcej w odległości 6 stóp od osoby zakaźnej w ciągu 24 godzin.

Dan Koeck / Bloomberg / Getty Images

Szczepionka rozwija się, a pierwsza terapia w Ameryce jest oświetlona zielenią

Wczoraj Moderna ogłosiła, że ​​zapisała wszystkich 30 000 uczestników do badania szczepionki III fazy. Ponad jedna trzecia to mniejszości, a jedna czwarta jest w wieku powyżej 65 lat, próbując odzwierciedlić różnorodność populacji ogólnej. Firma spodziewa się wczesnych danych na temat skuteczności swojej szczepionki w następnym miesiącu. Podczas całodniowego spotkania z urzędnikami FDA tego samego dnia, niektórzy eksperci ds. Szczepionek wezwali agencję do zażądania więcej niż wymagane dwa miesiące danych dotyczących bezpieczeństwa przed zatwierdzeniem szczepionek.

FDA posunęła się również naprzód, wprowadzając remdesivir jako pierwszy – i jedyny – w pełni zatwierdzony lek do leczenia Covid-19 w USA. Lek otrzymał pozwolenie na nagłe użycie w maju i został zatwierdzony lub dopuszczony do tymczasowego stosowania w około 50 krajach. Teraz może być stosowany u każdego hospitalizowanego pacjenta z Covid-19 w USA, który ma co najmniej 12 lat. Ta wiadomość pojawiła się około tygodnia po tym, jak szeroko zakrojone międzynarodowe badanie wykazało, że remdesivir nie zapobiega zgonom wśród pacjentów z ciężkimi przypadkami Covid-19. Badania nie zostały jeszcze recenzowane ani opublikowane w czasopismach, a niektórzy kwestionują ich rozstrzygające. Jednak sam rozmiar badania sugeruje, że dane są nadal istotne.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook