Nowości

Komentarze na okładce to najnowsze narzędzie Instagrama do przeciwdziałania dokuczaniu

Instagram od lat ma misję uczynienia siebie najprzyjemniejszym miejscem w Internecie. To donkiszotyczna misja dla firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, zwłaszcza takiej, której głównymi użytkownikami są nastolatki – grupa wiekowa, która okazała się szczególnie biegła w unieszczęśliwianiu siebie nawzajem. Cyberprzemoc jest trudna do zdefiniowania, a jeszcze trudniejsza do zmierzenia; nawet Facebook, firma macierzysta Instagrama, nie może oszacować, jak powszechne jest to zachowanie na swojej platformie ani czy pogorszyło się, gdy Instagram zastępuje szkolne kafejki i centra handlowe jako główne miejsce interakcji nastolatków. Mimo to nie powstrzymało to Instagrama przed wprowadzaniem funkcji po funkcji w celu złagodzenia złego zachowania, w celu usunięcia cyberprzemocy na dobre.

We wtorek Instagram dodaje do swojego repertuaru dwa nowe narzędzia. Po pierwsze, platforma automatycznie ukryje komentarze, które wyglądają na zastraszanie, nawet jeśli w oczywisty sposób nie łamią zasad. Po drugie, wyśle ​​nową wiadomość ostrzegawczą do użytkowników, których komentarze są wielokrotnie oznaczane jako toksyczne, w nadziei na zmianę zachowania na początku. Oba narzędzia zostaną udostępnione użytkownikom Instagrama na całym świecie, począwszy od tych, którzy mówią po angielsku, portugalsku, hiszpańsku, francusku, rosyjsku, chińsku i arabsku.

Instagram już aktywnie ukrywa i usuwa najgorsze komentarze. Teraz próbuje uczynić mniej widocznymi więcej przypadków granicznych. Nowa funkcja wykorzystuje uczenie maszynowe do znajdowania komentarzy, które wyglądają jak te zgłoszone na Instagramie za zastraszanie w przeszłości. (Narzędzie wychwytuje również emotikony – na przykład „Wyglądasz jak ?”). Oczywiście kontekst ma znaczenie. Te same słowa mogą być zabawnym naciąganiem w jednej rozmowie i prostą podłością w innej. Nawet ludzie nie zawsze mogą się zgodzić co do tego, czy coś przekracza granicę, czy nie: badanie przeprowadzone w 2017 roku przez Pew Research Center wykazało, że Amerykanie są podzieleni co do tego, czy zachowania takie jak wyzwiska czy celowe zawstydzanie kogoś są w ogóle uznawane za „molestowanie”.

: Instagram

W tym przypadku Instagram wybrał nadmierną ostrożność. „Staramy się wyłapać jak najwięcej zastraszania i nękania” – mówi Carolyn Merrell, globalna szefowa ds. Programów politycznych na Instagramie, która przyznała, że ​​istnieje kompromis między ochroną użytkowników a ograniczaniem ich wolności słowa. Chociaż zasady Facebooka dotyczące zastraszania i nękania zawierają oszałamiającą gamę zabronionych języków, Merrell twierdzi, że „niektóre komentarze mogą nie naruszać naszych wytycznych dla społeczności, ale nadal mogą być postrzegane jako szkodliwe, nękające lub zastraszanie”.

Jeśli zostanie oznaczony przez sztuczną inteligencję, Instagram umieści teraz te komentarze za polem z tekstem „Wyświetl ukryte komentarze”. Każdy może dotknąć tego pola, aby ujawnić obraźliwą treść, a ludzie nadal mogą zgłaszać te komentarze na Instagramie, jeśli naruszają wytyczne dla społeczności. Instagram daje również użytkownikom możliwość usunięcia okładki treści z komentarzy, które otrzymują na swojej stronie. Więc jeśli prymitywny żart, który twój przyjaciel mówi o twoim zdjęciu, zostanie zakopany przez okładkę komentarza, możesz przenieść go z powrotem na zewnątrz.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook