KryptowalutyOprogramowanie

Konkurent Robinhood, Public, uruchamia programowanie dźwięku na żywo w aplikacji

Public, aplikacja handlowa i społecznościowa, jest następną aplikacją, która umożliwia dostęp do dźwięku na żywo. Podobnie jak wiele wcześniejszych aplikacji, firma twierdzi, że planuje wprowadzić funkcje audio na żywo od tego tygodnia pod nazwą Public Live. Jednak w przeciwieństwie do swoich konkurentów, takich jak Clubhouse i Twitter Spaces, Public początkowo programuje te czaty z moderatorami, za które płaci, co oznacza, że ​​nie każdy może rozpocząć rozmowę. Będzie organizować około trzech wydarzeń w tygodniu, a użytkownicy otrzymają powiadomienie push, aby dołączyć, wraz z odznaką w aplikacji, która pozwala im wskoczyć do niej. Tematy mogą obejmować informacje o nadchodzącej ofercie publicznej, wiadomości dnia lub analizy.

Pierwsza rozmowa będzie prowadzona między Scottem Gallowayem, który jest współgospodarzem Sworzeń podcast i jest inwestorem w aplikację oraz Stephanie Ruhle, starsza korespondentka biznesowa NBC News i prezenterka MSNBC. Zostanie opublikowany w aplikacji w najbliższą środę i nie zostanie nagrany w celu opublikowania nigdzie indziej. Inni przyszli gospodarze to Nora Ali, była prezenterka Cheddar News i Kinsey Grant, współzałożyciel Thinking is Cool i były gospodarz Morning Brew Business Casual podcast.

Przykład tego, jak będzie wyglądać odznaka wydarzenia publicznego na żywo w aplikacji.
Obraz: publiczny

Na czacie z The Verge, Współzałożyciel sektora publicznego, Leif Abraham, mówi, że zespół planuje ostatecznie umożliwić większej liczbie osób prowadzenie pokojów audio na żywo, ale ta funkcja zajmuje trochę czasu i chce zobaczyć, jak się sprawy mają, przed jej otwarciem. Co najważniejsze, pierwsza iteracja również nie pozwoli ludziom wejść na scenę i zadawać pytań. Zamiast tego będą ograniczone do reakcji emoji.

Abraham mówi, że głównym powodem ograniczania udostępniania na początku jest utrzymanie „wysokiej” jakości treści, a także skuteczne moderowanie poprzez faktyczne zatrudnianie moderatorów i programowanie czatów, w przeciwieństwie do pozostawiania tego użytkownikom aplikacji, którzy nie byli sprawdzone. (Chociaż czaty nie będą nagrywane do dystrybucji, mówi, że będą nagrywane na zapleczu do celów moderacji i regulacji).

Co ciekawe, moderatorzy Public wywodzą się z mediów; dwóch na trzech gościło programy telewizyjne dotyczące biznesu. Mówi, że dźwięk był bardziej sensowny dla aplikacji niż wideo na żywo, ponieważ nie wymaga tak dużych kosztów konfiguracji ani produkcji. Ponadto słuchacze mogą dostroić się podczas robienia innych rzeczy na swoich telefonach.

Decyzja o wbudowaniu dźwięku na żywo do innej aplikacji świadczy o szerszym dążeniu do integracji dźwięku na żywo z istniejącymi platformami, zamiast budować go jako oddzielny produkt. Firmy takie jak LinkedIn, Facebook i Twitter postrzegają tę funkcję jako sposób na ulepszenie swoich platform, a Clubhouse to słynna główna aplikacja, która jest całkowicie poświęcona audio na żywo. W przypadku opinii publicznej Abraham mówi, że ludzie już używają aplikacji do rozmawiania o handlu i akcjach, więc rozmowy o finansach mają po prostu sens – mimo że inne aplikacje również często obsługują podobne rozmowy.

„Jesteśmy miejscem, z którego czerpią informacje finansowe” – mówi. „Jesteśmy miejscem, w którym uczą się o strategiach inwestycyjnych, a zatem jesteśmy przyciskiem, o którym myślą, kiedy chcą wejść na rynek akcji, strategię biznesową, strategię inwestycyjną i tak dalej”.

Clubhouse i inne aplikacje mogą prowadzić czaty z randosami, którzy twierdzą, że rozumieją giełdę i Bitcoin, ale Abraham i jego zespół zakładają, że ludzie są bardziej zainteresowani formalnym programowaniem na żywo, które Public może zagwarantować, że będzie dobrze moderowane i pochodzi z „zaufanych” źródeł.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook