NowościRTV

Konnect-i firmy Samsonite to najtańszy plecak Google Jacquard

Firma Samsonite zadebiutowała jako dwa nowe plecaki Konnect-i, jeden w standardowym rozmiarze za 230 USD i jeden w wąskim rozmiarze za 200 USD, każdy wyposażony w technologię Google Jacquard, która sprawia, że ​​tkanina reaguje na Twój dotyk.

Technologia jest zastosowana w taki sam sposób, jak w plecaku Yves Saint Laurent Cit-E za 880 USD: moduł z tkaniny na lewym pasku na ramię (ułatwiający znalezienie równoległych linii wypukłej farby) jest wrażliwy na dotyk, umożliwiając działania na gesty. Oba są dostępne w sklepie internetowym Samsonite.

Po naładowaniu modułu żakardowego za pomocą dołączonego kabla micro USB, wsuń go na miejsce na kołki na pasku na ramię. Wibruje torbę, gdy jest prawidłowo zainstalowana i jest przytwierdzona tkaniną, aby utrzymać ją na miejscu. Następnie użyj aplikacji Jacquard na iOS lub Androida, aby skonfigurować, jakie czynności chcesz przypisać do czterech gestów: odświeżyć, odtłuścić, dwukrotne dotknięcie i zakryć.

Jeśli czytasz praktyczne wskazówki mojego kolegi Dietera Bohna dotyczące dżinsowej kurtki Levi’s Trucker, prawdopodobnie znasz już jej sedno. Do gestów można przypisać dość przewidywalne zadania, takie jak odtwarzanie / wstrzymywanie lub pomijanie utworów lub odbieranie połączeń telefonicznych. W plecaku Jacquard jest znacznie bardziej konfigurowalny niż w czymś takim jak wkładki Adidas GMR, które wykorzystują Jacquard, aby przekształcić Twoją prawdziwą aktywność ruchową w nagrody w grze FIFA Mobile.

Samsonite Konnect-i

Równoległe paski lakiernicze są wrażliwe na dotyk po zainstalowaniu modułu żakardowego.

W aplikacji Jacquard dostępnych jest kilka sprytnych zadań, ale jeśli nie jeździsz na rowerze, skuter lub motorower, większość z nich rejestruje się jako zbędne do innych zastosowań, takich jak swobodne chodzenie. Na przykład możesz ustawić diodę LED w module żakardowym, aby migała w szeregu kolorów podczas wykonywania gestu. Wydaje się to szczególnie przydatne do pozostawania widocznym dla samochodów w nocy. Możesz ustawić gest upuszczenia pinezki w Mapach Google, gdy zobaczysz fajną rzecz lub miejsce podczas podróży. Może również pingować telefon, aby powiedzieć, jaki jest następny kierunek na drodze do celu.

Jeśli masz słuchawki Bose połączone z telefonem przez Bluetooth, możesz przypisać możliwość przełączania redukcji szumów do gestu. Ale czy to rzeczywiście łatwiejsze niż sięgnięcie w górę i dotknięcie przycisku na słuchawkach? Takie pytania zaczynają dziwić praktyczność żakardów. Z pewnością jest fajny, ale nie każdemu się przyda.

Samsonite Konnect-i

Mózg operacji, moduł Jacquard.

Przetestowałem standardowy plecak Konnect-i, który jest większy z dwóch. Ma bardziej okrągły profil, który wystaje bardziej niż plecak Peak Design Everyday, którego zwykle używam – cóż, używany, gdy miałem dokąd iść. Co ważne, Konnect-i nie jest zbyt duży i nie wydaje się, aby Samsonite poszedł na ustępstwa w zakresie komfortu i przestrzeni dyskowej – lub ceny – w dążeniu do dodania technologii Google Jacquard do torby.

Wewnątrz jest mnóstwo kieszeni i przegródek, aby pomieścić mniejszych ojców. Ogólnie rzecz biorąc, jest wystarczająco dużo miejsca na coś, co wydaje się zwinięte na tydzień, wraz z dedykowaną sekcją z wystarczającą wyściółką na 15-calowy laptop. Dostępna jest również duża liczba bocznych i przednich kieszeni zapewniających łatwy dostęp do kluczy, akcesoriów i tym podobnych. Według Samsonite, oba rozmiary są wykonane z wodoodpornego poliestru z teflonowym podkładem.

Samsonite Konnect-i

Każda strona ma głębokie kieszenie, z których jedną można odpiąć, aby umożliwić łatwe dopasowanie większych przedmiotów, takich jak butelki z wodą.

Nierzadko wydaje się ponad 200 dolarów na ładną torbę na gadżety i inne zastosowania. Uzyskanie ciekawej (choć trochę efektownej) funkcjonalności dotykowej w połączeniu z czymś, co wydaje się być wytrzymałym i pojemnym plecakiem Samsonite, to tylko zaleta. W zależności od stylu życia możesz coś z tego wyciągnąć.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook