Różności i nowinki technologia

Korzystanie z Internetu rosło w 2020 roku, pomagając dostawcom usług internetowych zarabiać na limitach danych

Ilustracja danych internetowych, symbolizowanych przez jedynki i zera poruszające się w rurze.

Według badań opublikowanych dzisiaj przez dostawcę OpenVault, duża liczba amerykańskich abonentów Internetu po raz pierwszy zużywa ponad 1 TB miesięcznie, ponieważ pandemia nadal zwiększa wykorzystanie Internetu w domu.

„Kategoria użytkowników zaawansowanych jest kontynuowana[d] przyspieszyć [in Q4 2020], z 14,1% średniej ważonej abonentów konsumujących obecnie ponad 1 TB danych miesięcznie, co stanowi wzrost o 94% w porównaniu z 2019 r. ”- czytamy w raporcie OpenVault. W czwartym kwartale 2019 r. 7,3% abonentów z USA korzystało z ponad 1 TB (dane ważone obejmują obu użytkowników z limitami danych i użytkownikami z nieograniczonymi planami).

Liczba 14,1 procent to również duży skok w porównaniu z trzecim kwartałem 2020 r., Kiedy badania OpenVault wykazały, że 8,8 procent abonentów usług szerokopasmowych zużywało co najmniej 1 TB miesięcznie. Liczba 1 TB jest znacząca, ponieważ AT&T i inni dostawcy usług internetowych nakładają miesięczne limity danych wynoszące 1 TB lub mniej. Comcast podniósł swój limit do 1,2 TB od połowy 2020 r., Podczas gdy Cox ma teraz do 1,25 TB. Osoby korzystające z 1 TB w usłudze ograniczonej są narażone na uiszczenie opłat za nadwyżkę, które zwykle kosztują 10 USD za każdy dodatkowy blok 50 GB.

„Przy danych z całego roku [Q4 2020 report] umieszcza wpływ pandemii COVID-19 na dostawców usług szerokopasmowych we właściwym kontekście ”- napisał OpenVault.„ Eksplozja zużycia danych w 2020 roku ustanowiła nową normę wykorzystania przepustowości, która jest szczególnie widoczna w porównaniu z okresami sprzed pandemii ”.

To, co OpenVault nazywa „ekstremalnymi użytkownikami”, subskrybenci korzystający z ponad 2 TB miesięcznie, stanowili 2,2 procent klientów internetowych w USA w czwartym kwartale 2020 roku. To 120 procent skok w stosunku do 1 procent klientów, którzy przekroczyli ten poziom w trzecim kwartale 2020 roku.

Limity danych obniżają użycie

OpenVault to dostawca, który sprzedaje platformę śledzenia wykorzystania danych dostawcom internetowym kablowym, światłowodowym i bezprzewodowym. Wśród jej klientów jest 150 dostawców usług na całym świecie. Firma twierdzi, że od 2012 roku jej produkty są wykorzystywane przez dostawców Internetu do narzucania limitów danych za pomocą schematów rozliczeń opartych na wykorzystaniu, pomagając tym dostawcom usług internetowych generować „ponad 150 milionów dolarów przyrostowych przychodów rocznie”. Podczas gdy abonenci Internetu nie są zadowoleni z tych limitów danych i opłat za nadwyżkę, badania OpenVault dotyczące wykorzystania łączy szerokopasmowych mogą być interesujące zarówno dla dostawców usług internetowych, jak i dla użytkowników.

Jak zwykle klienci z nieograniczonymi pakietami danych przechodzą przez więcej danych niż ci, którzy są objęci ograniczeniami. Raport podaje, że w sieciach szerokopasmowych z nieograniczoną ilością danych jest „30 procent więcej użytkowników o pojemności 2 TB” niż w sieciach, które pobierają opłaty za nadmiar danych. Konkretnie, 2,5 procent użytkowników nieograniczonych sieci osiągnęło poziom 2 TB w czwartym kwartale 2020 r., W porównaniu z 1,9 procent w przypadku sieci z ograniczeniami.

Ta statystyka pokazuje między innymi, że limity danych i opłaty za przekroczenie limitu uniemożliwiają abonentom szerokopasmowego korzystania z tego, ile chcą. OpenVault określa to w inny sposób, mówiąc: „Przeprowadzka do UBB [usage-based billing] podejście okazało się ograniczać ekstremalnych użytkowników i wyzwania związane z zarządzaniem siecią, które stwarzają ”.

Mediana użycia w nieograniczonych sieciach wyniosła 300,5 GB w czwartym kwartale 2020 r., W porównaniu z 289 GB w sieciach z ograniczeniami. Tymczasem średnie wykorzystanie nieograniczonych usług wyniosło 496,6 GB, w porównaniu z 472,3 GB w przypadku usług z limitem. Wiele osób oderwało się od limitów danych na wczesnych etapach pandemii, ale dostawcy usług internetowych, którzy tymczasowo zniosli ograniczenia, zaczęli je przywracać w połowie 2020 roku.

Wzrost danych widoczny dla wszystkich typów abonentów

Wzrost wykorzystania nie jest spowodowany tylko przez zaawansowanych użytkowników, jak widać w innym miejscu raportu OpenVault. Mediana miesięcznego wykorzystania w czwartym kwartale 2020 r. Wyniosła 293,8 GB, w porównaniu z 190,7 GB w czwartym kwartale 2019 r. I 229 GB w trzecim kwartale 2020 r.

„Ten wzrost mediany wykorzystania pokazuje, że wzrost wykorzystania przepustowości zdefiniowany przez pandemię jest rozłożony równomiernie na większość użytkowników i nie jest spowodowany przez wartości odstające lub ekstremalnych użytkowników” – powiedział OpenVault.

Średnie wykorzystanie w czwartym kwartale 2020 r. Wyniosło 482,6 GB, w porównaniu z 344 GB w czwartym kwartale 2019 r. I 383,8 GB w trzecim kwartale 2020 r. Od 2018 r. Do 2019 r. Wykorzystanie w czwartym kwartale wzrosło o 27 procent. Według OpenVault, w 2020 r., Gdy pandemia jest w pełnym rozkwicie, średnie wykorzystanie w czwartym kwartale wzrosło o 40 procent rok do roku.

Raport wyszczególnił również nominalną prędkość pobierania, za którą płacą klienci, stwierdzając, że 50,6 procent subskrybuje prędkości od 100 Mb / s do 200 Mb / s. Kolejne 15,8% subskrybuje abonament od 200 do 400 Mb / s, 3,7% płaci za 500 do 900 Mb / s, a 8,5% subskrybuje plany gigabitowe. Na niższym końcu 9,1% płaci za 50 do 75 Mb / s, 6% ma plany od 20 do 40 Mb / s, 2% ma plany z prędkością 10 do 20 Mb / s, a 4,4% ma plany z prędkością pobierania poniżej 10 Mb / s.

Niektórzy dostawcy usług internetowych „stanęli przed wyzwaniem” przez wzrost liczby wysyłanych danych

Podczas pandemii widzieliśmy, jak firmy kablowe Cox i Mediacom nakładają surowe ograniczenia na przesyłanie. Zbiegło się to w czasie z dużym wzrostem liczby osób pracujących i uczęszczających na zajęcia w domu oraz korzystających z aplikacji wymagających większej ilości wysyłania. Średnie wykorzystanie 482,6 GB zmierzone przez OpenVault obejmuje około 31 GB przesłanych plików.

„Średnie wykorzystanie przepustowości upstream w grudniu 2020 r. Osiągnęło 31 GB, co stanowi 63-procentowy wzrost w stosunku do 2019 r.” – powiedział OpenVault. Wzrost wykorzystania upstream jest „szczególnie godny uwagi dla operatorów sieci, którzy mają trudności z zarządzaniem szerokością pasma upstream w swojej sieci”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook