Gry

Ktoś zmodyfikował Game Boy Color, aby działał jako znacznie lepszy pilot do Apple TV

Większość osób, które korzystały z pilota Apple TV Siri, prawdopodobnie pragnęło czegoś, co nie jest tak cholernie frustrujące w użyciu – ale większość z nas nie zmodyfikowała Game Boy Color, aby działał jako jeden (przez Gizmodo). Dokładnie to zrobił włoski YouTuber Otto Climan i chociaż jego projekt wygląda elegancko jak na wynos, zaskakujące jest, jak dobrze działa przy użyciu oryginalnego sprzętu Game Boya.

Wow, ten niestandardowy przypadek.
: Otto Climan

Ten ekran wygląda ładnie.
: Otto Climan

Po pierwsze, musimy porozmawiać o przypadku, z którego korzystał. Najwyraźniej został wykonany przez firmę Retro Modding, specjalnie na potrzeby tego projektu, i wygląda niesamowicie dzięki połączeniu estetyki Apple z lat 90. i Nintendo. (Żenująco wygląda lepiej niż rzeczywista konsola do gier, nad którą Apple pracował w latach 90-tych). Jeśli znasz Game Boy Color, możesz zauważyć, że ekran Climana wygląda na nieco ostrzejszy i lepiej podświetlony. Oprócz wymiany obudowy, ulepszył również ekran, używając czegoś, co wygląda jak kolejna część Retro Modding.

Blaster IR to w rzeczywistości oryginalne wyposażenie.
: Otto Climan

Oprócz niesamowitego ulepszenia estetycznego, nie było potrzebnych tony hakowania sprzętu. Game Boy Color jest dostarczany z nadajnikiem podczerwieni, który nadal obsługuje najnowszy zestaw Apple TV. Oczywiście do mapowania przycisków na kontrolki podczerwieni potrzebne było specjalne oprogramowanie.

Interfejs użytkownika Climana dla ROM jest czysty i minimalistyczny.
: Otto Climan

Nawet Game Pak jest piękny i wykonany na zamówienie.
: Otto Climan

Oczywiście istnieje wersja przejrzysta odpowiednia dla danego okresu.
: Otto Climan

Nie winiłbym Climana za użycie standardowej niestandardowej kasety ROM, ale oczywiście miał taką, która pasuje do estetyki Game Boya. Załadował ROM, który zaprogramował z kodami podczerwieni Apple TV i mapowaniami przycisków, i oto jest: Game Boy Color, który może sterować Apple TV. A ponieważ ma prawdziwe przyciski kierunkowe, a nie zadziorny touchpad, prawdopodobnie jest lepszy w tym zadaniu niż rzeczywisty pilot Apple.

Na zdjęciu: rozsądny UX nawigacji.
: Otto Climan


Potrzebuję tego w moim życiu.
GIF autorstwa Otto Climana

Chociaż ten projekt jest absolutnie niesamowity, mam pomysł na następną iterację: użycie konsoli Nintendo DS. W ten sposób możesz mieć wejście dotykowe, jeśli naprawdę chcesz, wraz z mikrofonem do obsługi Siri. Nie ma nadajnika podczerwieni ani wsparcia dla Bluetooth, takiego jak pilot Apple, ale może możesz dodać go do gniazda Game Boy, Bohater gitary styl.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook