Różności i nowinki technologia

Kuo dodaje paliwa do plotek dotyczących samochodów elektrycznych Apple-Hyundai

Analityk TF Securities Ming-chi Kuo potwierdził doniesienia, że ​​Apple i Hyundai pracują razem nad samochodem elektrycznym. W notatce badawczej cytowanej przez AppleInsider, Kuo mówi, że pierwszy samochód Apple’a będzie oparty na platformie E-GMP Hyundaia dla pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami.

Platforma E-GMP została ogłoszona pod koniec ubiegłego roku i od tego roku ma stanowić podstawę dla samochodów elektrycznych Hyundaia. Hyundai twierdzi, że pojazdy E-GMP mogą teoretycznie przejechać ponad 500 km (310 mil) w zasięgu przy pełnym naładowaniu, a akumulator może osiągnąć 80 procent pojemności w 18 minut dzięki szybkiemu ładowaniu – chociaż osiągi poszczególnych pojazdów oczywiście będą się różnić w zależności od projektu .

Kuo twierdzi, że pierwszy samochód Apple będzie produkowany wspólnie z Hyundaiem, ale inne pojazdy współpracujące z GM i PSA są również możliwe, a Apple będzie musiał korzystać z zasobów łańcucha dostaw partnerów motoryzacyjnych. Mówi się, że Hyundai „przejmuje inicjatywę w projektowaniu i produkcji części” przy tworzeniu pierwszego samochodu, podczas gdy jego mniejsza spółka zależna Kia będzie odpowiedzialna za produkcję pojazdów w USA.

Platforma pojazdu elektrycznego E-GMP firmy Hyundai.

W zeszłym miesiącu Hyundai potwierdził lokalne doniesienia, że ​​prowadził rozmowy z Apple, zanim wycofał swoje oświadczenie. „Otrzymywaliśmy zapytania o potencjalną współpracę od różnych firm w zakresie rozwoju autonomicznych pojazdów elektrycznych” – czytamy w ostatecznej wersji oświadczenia. „Nie podjęto żadnych decyzji, ponieważ dyskusje są na wczesnym etapie”.

Reuters niedawno poinformował, że kierownictwo Hyundaia było „podzielone” co do perspektywy partnerstwa Apple. „Martwimy się, jak to zrobić, czy to dobrze, czy nie” – powiedział zacytowany anonimowy dyrektor. „Nie jesteśmy firmą, która produkuje samochody dla innych. To nie jest tak, że współpraca z Apple zawsze przynosiła wspaniałe rezultaty ”.

Kuo uważa, że ​​najwcześniejsza możliwa data pojawienia się samochodu Apple na rynku to 2025 r.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook