Różności i nowinki technologia

Kupno Verizon 5G Home jest jeszcze trudniejsze niż znalezienie sygnału mobilnego 5G Verizon

Urządzenie internetowe Verizon 5G Home montowane po wewnętrznej stronie okna w domu przy ulicy mieszkalnej.
Powiększać / Router / odbiornik Verizon 5G Home zamontowany w oknie.

Jeśli masz nadzieję uzyskać w najbliższej przyszłości usługę Internetu 5G Home Verizon, prawdopodobnie nie masz szczęścia – nawet jeśli mieszkasz w jednym z niewielu miast, w których jest już wdrożona. Ponad dwa lata po odsłonięciu Verizon 5G Home jest sprzedawany w różnych częściach ośmiu miast, z naciskiem na „części”. Sascha Segan firmy PCMag użył narzędzia do wyszukiwania adresów usługi domowej 5G, aby dowiedzieć się, jak rozpowszechniony jest dom 5G w obszarach, w których jest dostęp mobilny Verizon 5G, a wyniki były rozczarowujące.

„Ponieważ firma nie oferuje mapy zasięgu dla swoich usług domowych, przepompowaliśmy ponad 400 adresów Chicago i Minneapolis za pomocą wyszukiwarki adresów domowych Verizon 5G i odkryliśmy, że usługa domowa ma jeszcze mniejszy zasięg niż usługa mobilna”, PCMag napisał w opublikowanym wczoraj artykule.

Artykuł Segan PCMag zawiera kilka map, które pokazują, że większość domów w obszarach zasięgu sieci komórkowej 5G firmy Verizon nie może uzyskać dostępu do 5G Home. Verizon 5G mobile ma początkowo ograniczony zasięg, ponieważ opiera się na częstotliwościach fal milimetrowych, które nie podróżują daleko i są łatwo blokowane przez ściany. Organ samoregulacyjny branży reklamowej wezwał niedawno Verizon do zaprzestania wyświetlania reklam, które fałszywie sugerują, że usługa komórkowa 5G operatora jest dostępna w całych Stanach Zjednoczonych, ponieważ „Zasięg sieci 5G Verizon jest ograniczony głównie do zewnętrznych lokalizacji w określonych dzielnicach i zmienia się w zależności od bloku”.

Verizon 5G mobile jest bardziej rozpowszechniony w głównych obszarach komercyjnych niż na mniejszych ulicach mieszkalnych, co częściowo wyjaśnia ograniczoną dostępność 5G Home. Jednak PCMag znalazł złe wyniki w prawie każdym miejscu, w którym się pojawił i stwierdził, że „najbardziej uderzające rozczarowanie nastąpiło, gdy spojrzeliśmy na bogatą, gęsto zaludnioną dzielnicę Lakeview w Chicago. Nie tylko zasięg nie wykraczał poza bardzo ograniczoną mobilną mapę 5G Verizon, ale też adresy, które wydawały się być na korytarzach 5G było ciągle odrzucane ”.

PCMag niedawno odkrył również, że mobilna 5G AT&T jest wolniejsza niż 4G w 21 z 22 badanych miast.

Nowy sprzęt pomoże, ale wdrażanie jest powolne

Verizon próbuje zwiększyć dostępność sieci 5G Home za pomocą wszechstronnego routera / odbiornika, o którym mówi, że „ma większy zasięg z punktu widzenia radia, więc więcej gospodarstw domowych zostanie objętych”. Wykorzystuje moduł antenowy Qualcomm QTM527. Verizon powiedział również, że nowy sprzęt może zapewnić prędkość do 1 Gb / s, chociaż firma obiecała również prędkości do 1 Gb / s dwa lata temu.

Verizon wezwał do cierpliwości przy wdrażaniu 5G Home, zauważając, że nowy sprzęt został właśnie ogłoszony w czwartek w zeszłym tygodniu i że firma jest konserwatywna w pozyskiwaniu nowych klientów. Oświadczenie Verizon dla PCMag mówi:

Dzięki naszemu nowemu sprzętowi klienci będą mieli jeszcze lepsze wrażenia z korzystania z 5G w domu. Pamiętaj, że jesteśmy dopiero trzeciego dnia z nowym sprzętem i naszymi nowymi rynkami domowymi 5G. Aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia, witryna jest obecnie nieco konserwatywna, jeśli chodzi o kwalifikację. To powiedziawszy, spodziewamy się poprawy wydajności, a dodanie nowych małych komórek będzie nadal poprawiać zarówno obszar zasięgu, jak i prędkości.

Poprosiliśmy Verizon o więcej szczegółów, w tym o liczbę domów, które mogą być obsługiwane przez 5G Home, i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź. Oprócz Chicago i Minneapolis, miasta, w których dostępny jest Verizon 5G Home, to Detroit, Sacramento, Los Angeles, Houston, Indianapolis i St. Paul.

Ponad rok temu Verizon powiedział, że planuje wprowadzić 5G Home „w odpowiednim czasie” na każdy rynek, na którym wdraża mobilną usługę 5G. Obecnie Verizon 5G mobile jest dostępny na niektórych 36 rynkach. Dwadzieścia osiem z nich nie ma żadnego zasięgu 5G Home.

Verizon 5G Home można wdrożyć za pośrednictwem anteny na dachu, co wymaga wizyty technika Verizon. Jednak zazwyczaj usługa jest instalowana przez użytkowników, którzy mają odbiornik zamontowany po wewnętrznej stronie okna – najlepiej na piętrze, aby uzyskać lepsze połączenie. „Usługa internetowa Verizon 5G w domu wymaga bezpośredniego połączenia między naszą witryną komórkową 5G a Twoim miejscem zamieszkania” – mówi Verizon w odpowiedzi na często zadawane pytania. „Z tego powodu niektóre rezydencje w tym samym bloku mogą mieć zasięg Internetu domowego 5G, a inne nie”.

5G Home kosztuje 70 USD miesięcznie, jeśli nie masz abonamentu komórkowego Verizon Wireless lub 50 USD miesięcznie, jeśli jesteś abonentem sieci komórkowej. Podczas gdy maksymalne prędkości pobierania to 1 Gb / s, Verizon twierdzi, że typowe prędkości pobierania to 300 Mb / s, a typowe prędkości wysyłania to 50 Mb / s. 5G Home powraca do 4G LTE, gdy sygnał fal milimetrowych nie jest dostępny.

Wolniejsza domowa usługa 4G jest szerzej dostępna

Verizon oferuje również usługę Internetu domowego 4G LTE. Usługa 4G jest wolniejsza niż 5G Home, z reklamowaną prędkością 25 Mb / s, ale masz znacznie większą szansę na subskrypcję. W osobnym artykule PCMag zmapował kody pocztowe, w których Verizon twierdzi, że domowy Internet oparty na 4G jest przynajmniej częściowo dostępny i stwierdził, że ma znacznie większy obszar zasięgu niż 5G Home. Nie jest to zaskakujące, ponieważ Verizon 4G opiera się na częstotliwościach niskiego i średniego pasma, które mogą pokrywać większe odległości i przenikać ściany lepiej niż widmo wysokopasmowe Verizon.

Na tej stronie możesz sprawdzić, czy usługa internetowa LTE Home firmy Verizon jest dostępna pod Twoim adresem. Verizon pobiera opłatę w wysokości 60 USD miesięcznie za usługę LTE do domu, jeśli nie jesteś klientem sieci komórkowej Verizon, lub 40 USD, jeśli masz abonament komórkowy. Nie ma miesięcznego limitu danych w przypadku usługi domowej 4G ani 5G.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook