Różności i nowinki technologia

Ładowarka Apple MagSafe Duo jest przeceniona i ma zbyt niską cenę

Chociaż nie ma jeszcze daty wysyłki, Apple wysłał recenzentom próbki recenzji nadchodzącej ładowarki MagSafe Duo. To ładowarka podróżna, która łączy w sobie nowy krążek do ładowania MagSafe firmy Apple z ładowarką Apple Watch i kablem USB-C na Lightning.

Kosztuje 129 USD, ale ta cena nie obejmuje kostki ładującej USB-C. Musisz go kupić osobno i upewnij się, że może dostarczyć co najmniej 20 watów mocy USB PD, aby mógł szybko ładować iPhone’a. Apple sprzedaje jeden za 19 USD.

129 dolarów to 100 dolarów więcej niż zapłaciłem za bezprzewodową ładowarkę, która może jednocześnie ładować mój telefon, AirPods i Apple Watch. Ta ładowarka nie składa się w zgrabną małą paczkę i nie może szybko naładować iPhone’a z mocą 15 watów, ale używa USB-C zamiast Lightning i ma małe światła, które pokazują, że działa. Zwykły krążek do ładowania MagSafe kosztuje 39 USD.

Ładowarkę MagSafe Duo można złożyć na pół do podróży.

Ładowarkę MagSafe Duo można złożyć na pół do podróży.

Ładowarka zegarka odchyla się, dzięki czemu można używać zegarka Apple Watch w trybie szafki nocnej.

Ładowarka zegarka odchyla się, dzięki czemu można używać zegarka Apple Watch w trybie szafki nocnej.

Ładowarka MagSafe Duo zbiera każdy kurz ze stolika nocnego.

Ładowarka MagSafe Duo zbiera każdy kurz ze stolika nocnego.

Ładowarka Apple MagSafe Duo jest wykonana z pewnego rodzaju gumowatego białego materiału. Wygląda ładnie po wyjęciu z pudełka, ale jest wykonany przez prasowanie dwóch stron razem. Oznacza to, że wokół niego biegnie ogromny rodzaj szwu, co nadal uważam za dziwny trend w projektowaniu. (Zobacz też: Klawiatury Surface i inteligentne klawiatury iPada). Gumowy „zawias” między dwoma stronami również natychmiast utworzył zagniecenia.

Ponieważ materiał jest tylko trochę przyczepny, niesamowicie zbiera kurz lub brud, który możesz mieć na stole. W ciągu dwóch minut od wyjęcia go z pudełka i zrobienia zdjęć był brudny. Brud, który zebrał, został wytarty – i wierzę, że łatwo będzie go wyczyścić niewielką ilością wody lub (w razie potrzeby) alkoholu izopropylowego – ale nadal jest to kłopotliwe, że trzeba to zrobić w pierwszej kolejności.

Ponieważ składa się na pół, możesz zrobić małą sztuczkę, w której złożysz go do tyłu i po prostu naładujesz iPhone’a. To fajne. Ładowarka Apple Watch odchyla się, dzięki czemu można jej używać również w trybie nocnym.

Aby wyjąć iPhone'a, musisz nacisnąć ładowarkę.

Aby wyjąć iPhone’a, musisz nacisnąć ładowarkę.

Jeśli kupisz ładowarkę MagSafe Duo, musisz nauczyć się, jak prawidłowo zdejmować iPhone’a z podkładki, aby nie podnosił się razem z telefonem. Musisz trochę docisnąć podkładkę, ponieważ magnesy są silniejsze niż siła grawitacji na masę tego doku.

To oczywiście dobrze wykonany przedmiot. Są magnesy, które trzymają go razem, gdy jest złożony w dowolnym kierunku. Zawias ładowarki zegarka jest stabilny i gładki. Waga całego przedmiotu sprawia, że ​​czuje się przyjemniej, a zatrzaśnięcie jest nieco satysfakcjonujące. Pomaga również zapewnić, że cały zestaw i caboodle nie wibrują od stołu, gdy otrzymasz telefon. Myślę, że Apple wykonał dobrą robotę wykonując ten projekt, ale prawdopodobnie nie jest to projekt, z którym bym poszedł. Myślę też, że to nie jest warte 129 dolarów.

MagSafe zawiera wiele dobrych pomysłów. Nadal uważam, że posiadanie bezprzewodowej ładowarki, która wykorzystuje magnesy do automatycznego ustawiania cewek w celu uzyskania maksymalnej wydajności, jest dobrym pomysłem. Myślę, że zwykły krążek do ładowania MagSafe to fajny pomysł dla osób, które chcą ładować swoje iPhone’y trzymając je w ręku.

Mam nadzieję, że Apple i inni producenci stworzą wiele akcesoriów do ładowania MagSafe, które poprawią komfort korzystania z wielu kabli i zasilaczy sieciowych do podłączenia wszystkich naszych rzeczy. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ nie chciałbym, aby ktokolwiek czuł, że powinien kupić ładowarkę MagSafe Duo.

Fotografia: Dieter Bohn / The Verge

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook