GryNowości

Laptopy do gier Alienware można teraz skonfigurować z przełącznikami Cherry MX

Firmy Alienware i Cherry współpracowały, aby włożyć do laptopa do gier to, co obie firmy nazywają „pierwszą prawdziwą” klawiaturą mechaniczną. Od 18 marca będzie można kupić laptopy Alienware M15 R4 lub M17 R4 i uaktualnić je do klawiatury mechanicznej Cherry MX za dodatkowe 150 USD przy kasie.

Laptopy będą wyposażone w nowy rodzaj przełącznika Cherry o nazwie MX Ultra Low Profile, który ma grubość 3,5 mm (w porównaniu do przełącznika MX Low Profile o rozmiarze 11,9 mm). Przełącznik jest zbudowany ze skrzydeł ze stali nierdzewnej, które otwierają się i naciskają – wyobraź sobie sposób, w jaki drzwi samochodu DeLorean otwierają się i zamykają. (Cherry niezbyt subtelnie drażnił te nowe przełączniki zdjęciem słynnego ciężkiego samochodu zbudowanego ze stali nierdzewnej). Pozostała część przełącznika wykonana jest z termoplastycznego polimeru, który jest odporny na wysokie temperatury.

wiśnia

Cherry zachwala całkowity skok tego przełącznika wynoszący 1,8 mm, co według firmy zapewnia satysfakcjonującą ilość informacji zwrotnych. Konstrukcja przełącznika ma również poprawiać dokładność pisania, a także samoczyścić się przy każdym naciśnięciu, aby zapobiec zepsuciu go z upływem czasu przez cząsteczki. I na podstawie ten tweet od Alienwarewydaje się, że przełączniki będą miały charakterystyczny dźwięk „thock”, który jest kojarzony z mechanicznymi klawiaturami.

Cherry MX Ultra Low Profile

Nowy przełącznik MX Ultra Low w akcji.
GIF: wiśnia

Jeśli chodzi o integrację z najnowszymi laptopami Alienware M15 i M17 R4, firmy twierdzą, że projekty laptopów nie musiały w ogóle być modyfikowane, aby pomieścić nowy przełącznik Cherry. Pokrywy nadal będą się dobrze zamykać, co wydaje się świadczyć o tym, jak cienki jest przełącznik.

Kupując ulepszenie Cherry, uzyskasz podświetlenie RGB każdego klawisza i dostosowanie AlienFX, a także pełne N-key rollover z anti-ghosting, dzięki czemu nie zostanie przeciążony, gdy naciskasz wiele klawiszy naraz . Należy zauważyć, że po zaktualizowaniu klawiatury wszystkie klawisze, oprócz rzędu funkcji, będą miały przełączniki Cherry MX Ultra Low Profile.

Nie miałem okazji wypróbować tych nowych przełączników, więc nie mogę zaświadczyć, jak się one czują w porównaniu nie tylko z innymi przełącznikami Cherry MX, ale także z przełącznikami zwykle używanymi przez Alienware. Trzeba przyznać, że 150 USD to stromy dodatek do laptopa, który już będzie Cię kosztował dużo pieniędzy, ale może to być dobra inwestycja, jeśli masz obsesję na punkcie klawiatur mechanicznych.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook