Różności i nowinki technologia

Lego zapowiada swój największy i najbardziej szczegółowy zestaw promu kosmicznego

Aby uczcić 40. rocznicę pierwszego wystrzelenia promu kosmicznego, Lego we współpracy z NASA wypuszcza nowy zestaw Discovery Space Shuttle. Discovery nie był pierwszym wahadłowcem, który wzbił się w powietrze – to byłby Columbia, który prawdopodobnie wzbudza zbyt wiele smutnych uczuć jak na zestaw Lego – ale to prom wystrzelił Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który również znajduje się w zestawie.

Dostępny 1 kwietnia za 200 USD, zestaw składa się z 2354 elementów, w tym trzech nowo zaprojektowanych elementów na przednią szybę i ładownię. Zawiera również 108 srebrnych elementów lakierowanych na bębnie, najwięcej ze wszystkich zestawów Lego.

W skali 1:70 zmontowany wahadłowiec ma około 8,5 cala wysokości, 21 cali długości i 13,5 cala szerokości. W zestawie znajdują się dwa stojaki, dzięki czemu można wyświetlać wahadłowiec i teleskop osobno lub razem, tak jakby teleskop wynurzał się z komory ładunkowej.

Prom kosmiczny Lego Discovery siedzi na stole, a teleskop Hubble'a znajduje się tuż nad otwartymi drzwiami ładunkowymi.

Kosmiczni przyjaciele!
: Lego

Ten zestaw Discovery to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich zestawów Lego Space Shuttle, takich jak Lego 10231 i 7470, nie tylko pod względem liczby elementów, ale także pod względem ogólnej elegancji i poziomu szczegółowości. Elewony na skrzydłach można przechylać w górę iw dół, obracając środkowy silnik, przednie krawędzie skrzydeł mają szare elementy reprezentujące wzmocniony węgiel węglowy prawdziwego wahadłowca, a podciągnięcie kabiny pilota odsłania środkowy pokład dla malutkich astronauci.

Widok z lotu ptaka na prom kosmiczny Lego na stole, z otwartą komorą ładunkową, aby pokazać błyszczące wnętrze jego drzwi.  Teleskop Hubble'a znajduje się obok promu.

Spójrz na te błyszczące drzwi.
: Lego

Biorąc pod uwagę, że jako dziecko czerpałem ogromną radość z mojego (z perspektywy czasu) bardzo zgrabnego „promu kosmicznego z satelitą” Hessa, jestem w pełni przekonany, że ten zestaw uleczy mój wszechobecny egzystencjalny lęk. Dołącz do mnie, aby docenić te szczegółowe ujęcia, podczas gdy ustawiam przypomnienie kalendarza na 1 kwietnia.

Ręka podnosząca pokład samolotu z promu kosmicznego, odsłaniająca kolejny pokład pod spodem.  Oba pokłady mają maleńkie niebieskie krzesła i maleńkie panele sterowania.

Mnóstwo miejsc siedzących na moją podróż do szczęścia.
: Lego

Osoba podnosząca małe drzwiczki na końcu teleskopu Hubble'a, pokazująca mały, przezroczysty element, który reprezentuje soczewkę teleskopu.

Drzwi przysłony Hubble’a, aby zablokować hejterów.
: Lego

Zbliżenie z boku promu, ukazujące małe kółka wyskakujące z dna.

Podwozie, do przejechania moich agonii.
: Lego

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook