Różności i nowinki technologia

Leica SL2-S zamienia rozdzielczość na szybkość i czułość

Leica rozszerza swoją linię bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych z wymiennymi obiektywami o nowy SL2-S. Jak sama nazwa wskazuje, SL2-S jest odmianą SL2, który pojawił się w zeszłym roku i ma wiele cech i podobieństw z tym aparatem. Ale to S na końcu oznacza, że ​​jest to coś innego i równie dobrze może oznaczać prędkość.

SL2-S ma ten sam korpus, konstrukcję, jakość wykonania, ekran dotykowy LCD, wizjer, baterię, stabilizację obrazu w korpusie i system autofokusa, co SL2. Jedyną różnicą jest jego czujnik: zamiast wysokiej rozdzielczości 47,3-megapikselowego chipa, który można znaleźć w SL2, SL2-S ma zupełnie nowy, podświetlany od tyłu, 24-megapikselowy czujnik. Ta niższa rozdzielczość pozwala uchwycić do 25 klatek na sekundę dzięki elektronicznej migawce (9 klatek na sekundę w przypadku mechanicznej), a tylne oświetlenie zapewnia większy zakres ISO i lepszą wydajność przy słabym oświetleniu w porównaniu z SL2. To pierwszy podświetlany od tyłu czujnik używany przez Leicę.

SL2-S ma taką samą konstrukcję i odporność na warunki atmosferyczne jak SL2

SL2-S może strzelać z czułością do 100 000 ISO, a firma twierdzi, że ma zarówno niższy szum, jak i lepszą kolorystykę przy ekstremalnie wysokich poziomach ISO. Tryb wielu ujęć aparatu może łączyć do 8 zdjęć w jeden obraz o rozdzielczości 96 megapikseli, jeśli uznasz, że potrzebujesz większej rozdzielczości. Dzięki wewnętrznemu buforowi 4 GB SL2-S może rejestrować ciągłe serie zdjęć JPEG z prędkością 9 klatek na sekundę, aż do zapełnienia kart SD w dwóch gniazdach UHS-II.

Podobnie jak SL2, SL2-S ma oddzielne tryby zdjęć i wideo, co pozwala na dostosowanie funkcji i ustawień aparatu do każdego zadania oraz przełączanie się między nimi. Może przechwytywać 10-bitowe materiały 4K 4: 2: 2 i Cinema 4K ProRES z prędkością do 30 kl./s na kartę SD lub do 60 kl./s na zewnętrzny rejestrator przez pełnowymiarowy port HDMI. Posiada również rejestrację L-log z dwoma wbudowanymi LUT, aby łatwiej było zobaczyć, jak będzie wyglądać edytowana wersja. Leica twierdzi, że planuje również wypuścić więcej LUT w przyszłości.

Pomijając wewnętrzne różnice, SL2-S jest prawie bezpośrednim klonem SL2, z tą samą masywną, frezowaną górną i dolną częścią aluminiową połączoną z ramą ze stopu magnezu. Jego wizjer OLED o rozdzielczości 5,76 megapiksela jest deklasowany tylko przez wizjer z najnowszego Sony A7S III, a korpus ma stopień ochrony przed kurzem i wodą IP54 i gwarantuje działanie w temperaturach tak niskich, jak ujemne 10 stopni Celsjusza.

SL2-S ma dedykowane tryby ustawień zdjęć i wideo.
: Leica

Leica twierdzi, że planuje wydać aktualizację oprogramowania w pierwszej połowie 2021 roku, która doda szereg nowych funkcji, w tym ulepszony algorytm autofokusa, śledzenie ostrości, wewnętrzne nagrywanie 4K 60p, nagrywanie Long-GOP, segmentowane wideo, automatyczne śledzenie ostrość, monitor kształtu fali, tryb Tally, kolorowe paski i ulepszony podgląd na żywo do fotografowania w słabym świetle. SL2-S (a także SL2 i S3) są teraz w pełni obsługiwane w Capture One, umożliwiając fotografom kolejną opcję oprogramowania do fotografowania na uwięzi oprócz Lightroom.

Wysyłka SL2-S ma rozpocząć się natychmiast za 4895 USD, czyli o około 1100 USD mniej niż SL2.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook