FotoGry

Lenovo Legion Phone Duel 2 ma nie jeden, ale dwa wentylatory chłodzące

Następny telefon do gier Lenovo wyciekł na początku tego tygodnia, ale teraz firma oficjalnie udostępnia szczegóły dotyczące nowego urządzenia, zwanego Legion Phone Duel 2. To bestia pod każdym względem – z ekranem o przekątnej 6,92 cala to gigantyczny telefon, w którym mieści się dwa akumulatory, dwa Porty USB-C i dwa rzeczywiste wirujące wentylatory, a także uderzenie aparatu, które powoduje, że trochę żałujemy, że użyliśmy już komunikatu „to nie księżyc; to stacja kosmiczna ”żartem na temat Xiaomi Mi 11 Ultra.

Niektóre z jego funkcji są przeniesione z oryginalnego telefonu do gier Lenovo z systemem Android, Legion Phone Duel, w tym dwa porty USB-C i wyskakujący aparat do selfie przeznaczony dla streamerów. Podobnie jak w oryginalnym pojedynku, Lenovo również zachowuje niezwykły wybór wyśrodkowania pozostałych dwóch kamer telefonu z tyłu, ale teraz, gdy uniesiona wypukłość kamery zawiera wydatny wentylator wlotowy i ukryty wentylator wyciągowy, każdy z własnymi otworami wentylacyjnymi. Lenovo twierdzi, że podzielona konstrukcja utrzymuje ciepło z dala od dłoni.

Te wentylatory, wraz z komorą parową, pomagają Duel 2 przenosić chłodne powietrze do iz nowego procesora Snapdragon 888, do 18 GB pamięci RAM LPDDR5 i do 512 GB pamięci UFS3.1. Działa na Lenovo ZUI 12.5, który według firmy jest oparty na systemie Android 11.

Nowy, skoncentrowany na fanach design Legion Phone Duel 2 w kolorze czarnym.
: Lenovo

Uderzenie aparatu / wentylatora jest zdecydowanie zauważalne.
: Lenovo

Duel 2 jest dostępny w kolorze „Titanium White” lub „Ultimate Black”, ale tak naprawdę to wypukłość aparatu, logo Legion i otwór w wentylatorze sprawiają, że Duel 2 wygląda jak nic innego na rynku – może z wyjątkiem telefonu Asus ROG 5 Ultimate z niezwykłym tylnym ekranem i opcjonalnym mocowaniem wentylatora. Lenovo nie wspomina w swoim ogłoszeniu, czy kolorowy tył Dual 2 jest oświetlony dostosowywanym światłem, ale nawet bez blasku wydaje się gotowy do zajęcia miejsca na czyimś biurku obok komputera do gier z podświetleniem RGB.

Z przodu Duel 2 ma wyświetlacz OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania 2460 x 1080 144 Hz i jasności 800 nitów (maksymalnie 1300 nitów), który powinien być więcej niż wystarczająco jasny do gry na świeżym powietrzu. Jest również fizycznie większy niż jego poprzednik i ma 6,92 cala, w porównaniu z wyświetlaczem 6,65 cala. Patrząc na ekran w krajobrazie, wyskakujący 44-megapikselowy aparat do selfie w Duel 2 (od 20 megapikseli) może być używany do transmisji na żywo lub czatów wideo, podobnie jak oryginalny Pojedynek, z usuwaniem tła. Nadal jest 64-megapikselowy główny aparat z tyłu, a także 16-megapikselowy ultraszeroki.

Dwa porty USB-C Duala – jeden na długim boku telefonu i jeden na dole – mogą służyć do szybkiego ładowania 90 W, jeśli kupisz opcjonalny adapter, a Lenovo twierdzi, że używanie ich jednocześnie może wypełnić dwa oddzielne 2750 mAh telefonu baterie w 30 minut. Używanie dwóch kabli do jednoczesnego ładowania telefonu to trochę zabawny obraz, ale tego rodzaju uwagi wychodzą przez okno, gdy kupujesz Legion Phone Duel 2.

Nie ma w tym nic niezwykłego.
: Lenovo

Lenovo twierdzi, że pełne naładowanie powinno zapewnić „do 8 godzin” przerywanej gry.

Duel 2 jest wyposażony w łączność 5G, w tym przypadku z obsługą widma sub-6GHz i mmWave, teoretycznie w służbie szybszego przesyłania strumieniowego wideo i gier oraz obsługuje dwie karty SIM dla dwóch połączeń jednocześnie. Aby odtworzyć niektóre wrażenia związane z używaniem kontrolera podczas gry, Duel 2 ma również cztery przyciski „naramienne” aktywowane przez haptyczne sprzężenie zwrotne i czujniki ultradźwiękowe po bokach telefonu, dwa pojemnościowe punkty dotykowe z tyłu i dwa przyciski siły punktów na wyświetlaczu. (Haptykę zapewnia para silników liniowych, kolejne miejsce, w którym Lenovo uznało, że jeden jest niewystarczający).

Jest jeszcze więcej specyfikacji do omówienia, więc jeśli chcesz uzyskać pełny obraz, zalecamy zapoznanie się z arkuszem specyfikacji Lenovo:

Jako całość, Duel 2 ma więcej niż kilka podobieństw ze swoimi konkurentami. Asus ROG 5 Ultimate ma również wiele portów USB-C, unikalną metodę symulacji dodatkowych przycisków, procesor Qualcomm Snapdragon 888 i opcjonalny, przypinany wentylator chłodzący. Xiaomi Black Shark 4 Pro ma jeszcze bardziej wyszukane, magnetycznie podnoszone fizyczne przyciski i opcjonalny wentylator. Niektóre telefony do gier miały w przeszłości wbudowane wentylatory: nie szukaj dalej niż Nubia Red Magic 3, jeśli chodzi o urządzenie z dodatkowym chłodzeniem od samego początku.

Podobnie jak w przypadku wielu telefonów do gier, ważnym pytaniem może być dostępność. Obecnie Lenovo planuje wypuścić Lenovo Legion Phone Duel 2 w Chinach w tym miesiącu, a do Europy powinien trafić jeszcze w maju. Model europejski będzie sprzedawany za 999 EUR (około 1186 USD) z 16 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci i dołączoną stacją ładującą lub 799 EUR (około 948 USD) jako samodzielny telefon z odpowiednio 12 GB i 256 GB.

Lenovo nie ogłosiło jeszcze, czy Duel 2 pojawi się w USA.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook