GryRTV

Lenovo ściga marzenie o stworzeniu PC Nintendo Switch z koncepcją LaVie Mini

Każdego roku na targach CES widzimy urządzenia, które mają połączyć świat gier przenośnych i PC. W tym roku to Lenovo i NEC wciąż realizują to marzenie dzięki LaVie Mini. Urządzenie to jest koncepcyjną hybrydową konsolą do gier z przenośnym laptopem i zawiera ekran dotykowy, kontroler i akcesoria dokujące.

Dla tych, którzy nie znają nazwy, LaVie jest wspólnym przedsięwzięciem Lenovo i NEC i chociaż większość jej produktów nie trafia do Stanów Zjednoczonych, w przeszłości na targach CES było kilka hitów skupionych na ultralekkich laptopach.

Sam w sobie LaVie Mini wydaje się być dość wydajnym i kompaktowym komputerem. Urządzenie, gdyby było prawdziwe, miałoby 8-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1200 i procesor Intel 11. generacji z grafiką Xe. Oczywiście tak naprawdę nie ma miejsca na gładzik, ale projekt koncepcyjny zapewnia miejsce na optyczny czujnik dotykowy a la Blackberry.

To tylko pokazuje, że złoto może dobrze wyglądać na komputerze, jeśli zrobisz to dobrze.
: Lenovo

Ale działanie jako laptop nie jest tak naprawdę powodem, dla którego istnieje ta koncepcja. Istnieje, aby spełnić marzenie o posiadaniu przenośnego komputera do gier, jednego potężniejszego niż urządzenia, z których słynie Nintendo.

LaVie stworzył również akcesorium do kontrolera gier, które łączy się z laptopem po złożeniu klawiatury. Kontroler ma te same przyciski i układ co gamepad Xbox, więc będzie znany wielu graczom, choć waga prawdopodobnie nie będzie: laptop waży 1,28 funta bez kontroler podłączony. Dla porównania Nintendo Switch kosztuje 0,88 funta z dołączony Joy-Con.

Jednak nie zaczynaj jeszcze chodzić na siłownię, aby wzmocnić przedramiona. W tej chwili nie ma ogłoszonej ceny ani daty premiery Mini. Na targach CES widzieliśmy wielu producentów komputerów PC z podobnymi koncepcjami i pomysłami dotyczącymi przenośnych komputerów do gier.

Większość, podobnie jak koncepcja UFO Alienware z zeszłego roku, nigdy nie trafia na rynek, ponieważ w tych prototypach często mniej chodzi o tworzenie opłacalnych produktów konsumenckich, a bardziej o eksperymentowanie z nowymi pomysłami i formami oraz zdobywanie niezbędnej uwagi prasy podczas targów CES. . Niektóre trafiają do sprzedaży, ale nie trafiają do wystarczającej liczby graczy, aby naprawdę wywrzeć wpływ, jak Razer’s Edge lub początkowy handheld Nvidia Shield.

Jednak łatwo zrozumieć, dlaczego firmy wracają do pomysłu na komputer, który pozwala grać w gry o jakości PC w dowolnym miejscu. Przełącznik Nintendo pokazał, że jeśli jest to zrobione dobrze, gry przenośne mogą zaoferować konsolę do salonu, której ludzie nie mają dość. Kto nie chce móc grać w grę, gdy są poza domem, a potem wracać do domu, wkładać to samo urządzenie do stacji dokującej podłączonej do telewizora i wracać do miejsca, w którym skończył?

Nawiasem mówiąc, to doświadczenie, które LaVie Mini będzie obsługiwać za pomocą opcjonalnego akcesorium dokującego, jeśli kiedykolwiek pojawi się na rynku.

Po zadokowaniu komputer mógł przesyłać sygnał 4K 60 Hz do telewizora, chociaż prawdopodobnie nie miałby mocy do uruchamiania gier w tej rozdzielczości.
: Lenovo

Na razie to doświadczenie (przynajmniej dla osób, które chcą, aby to urządzenie było komputerem) prawdopodobnie pozostanie poza domeną produktów, które faktycznie mogą kupić. Ale LaVie Mini pokazuje, że marzenie wciąż żyje i prędzej czy później może się spełnić. Na razie będziemy musieli poczekać do przyszłotygodniowych targów CES, aby zobaczyć, czy LaVie opublikuje więcej szczegółów na temat Mini.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook