FotoGryRTVTelefony

Lenovo Tab P11 Pro to tablet za 499 USD z ekranem OLED

Lenovo wprowadziło na rynek nowy Tab P11 Pro, średniotonowy tablet z Androidem 10 z 11,5-calowym wyświetlaczem OLED, który wydaje się fantastyczną opcją, jeśli oglądasz dużo filmów. Zaczyna się od 499 USD i będzie dostępny w okresie świątecznym.

Tab P11 Pro jest zasilany przez procesor Snapdragon 730G, ten sam, który można znaleźć w Google Pixel 4A. Chociaż nie jest tak potężny, jak Snapdragon 865 Plus używany w nowych Tab S7 i S7 Plus firmy Samsung, powinien działać stosunkowo płynnie, jeśli unikniesz intensywnych gier i aplikacji.

Lenovo Tab P11 Pro

Kamera do selfie znajduje się w wygodniejszym miejscu, jeśli używasz tego tabletu z klawiaturą.
: Lenovo

Ale za to, czego brakuje w szybkości, wydaje się, że nadrabia lepszy ekran niż jakikolwiek inny tablet, który przychodzi na myśl w tym przedziale cenowym. Ma ekran OLED o proporcjach 16:10 (2560 x 1600) ze szczytową jasnością 500 nitów. Pod względem bezpieczeństwa ma wbudowany w wyświetlacz czytnik linii papilarnych.

Lenovo wdrożyło czterogłośnikowy system JBL z obsługą Dolby Atmos i ogromną baterią 8600 mAh. Niezależnie od tego, czy lecisz długim samolotem, czy jedziesz pociągiem, nie będziesz musiał szukać gniazdka elektrycznego podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych. Każda konfiguracja ma 128 GB pamięci, ale jej gniazdo microSD pozwoli ci ją rozszerzyć.

Tab P11 Pro wygląda uderzająco podobnie do iPada Pro i Samsunga Galaxy Tab S7 i S7 Plus. Jednym z wyborów projektowych, który szczególnie mi się podoba, jest to, że kamera Tab P11 Pro znajduje się na dłuższym boku tabletu. Jeśli więc używasz go do pisania w trybie poziomym, aparat będzie znajdował się tuż nad wyświetlaczem, tak jak w większości laptopów. Lenovo twierdzi, że jego aparat jest również w stanie rozmyć tło, więc w dobie niekończących się spotkań wideo wydaje się to świetne.

Lenovo wyprodukowało zestaw pióra, klawiatury i podpórki, a jeśli chcesz, aby był w pakiecie, będzie kosztował 599,99 USD. To dobra cena, biorąc pod uwagę, ile Apple, Samsung i Microsoft pobierają opłaty za dodatkowe akcesoria. Jeśli je dostaniesz, warto wiedzieć, że Lenovo twierdzi, że oprogramowanie tabletu automatycznie dostosuje się do wrażeń przypominających komputer stacjonarny, gdy klawiatura zatrzaśnie się na bocznych pinach pogo a la inteligentne złącze Apple.

Lenovo Tab P11 Pro

Lenovo twierdzi, że aparat do selfie może automatycznie rozmazać tło.
: Lenovo

Główną konkurencją nowego Tab P11 Pro jest Samsung Galaxy Tab S7, o którym wspomniałem powyżej, i łatwo jest zobaczyć, gdzie Lenovo go nie pasuje, porównując tylko specyfikacje. Nie obsługuje 5G (chociaż w niektórych regionach poza Stanami Zjednoczonymi będzie można kupić wersję Tab P11 Pro z obsługą LTE), ani jego ekran nie ma szybkiej częstotliwości odświeżania 120 Hz.

Tablety Samsunga prawdopodobnie krążą wokół Tab P11 Pro z procesorem Snapdragon 865 Plus i 8 GB pamięci RAM. Ale jeśli wszystko, czego chcesz, to tablet z Androidem z pięknym wyświetlaczem OLED, 499 USD to z pewnością bardziej atrakcyjna cena niż mniejszy tablet Samsunga 649 USD z ekranem LCD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook