NowościRTV

Lenovo ThinkBook Plus Gen 2 ma jeszcze większy i lepszy wyświetlacz E Ink na pokrywie

Lenovo kontynuuje próby, aby „laptop z Kindle przyklejonym do pokrywy” działał estetycznie na targach CES 2021, ogłaszając ThinkBook Plus Gen 2. Podnosi stawkę w stosunku do oryginalnego ThinkBook Plus dzięki większemu i lepszemu 12-calowemu E Ink panel na pokrywie, z szybszą częstotliwością odświeżania, wyższą rozdzielczością i ulepszonym oprogramowaniem, które ułatwia uruchamianie aplikacji bez otwierania laptopa.

ThinkBook Plus zadebiutował na zeszłorocznych targach CES, wyróżniając się jako laptop z wyświetlaczem E Ink wbudowanym w pokrywę, który umożliwiał użytkownikom robienie notatek, czytanie e-booków i wyświetlanie takich rzeczy jak informacje kalendarza.

Nowy model to jednak ulepsza dzięki 12-calowemu panelowi E Ink 2560 x 1600 E Ink, który obsługuje multitouch i współpracuje z wysuwanym rysikiem, tworząc coś, co powinno być przyjemniejsze. Główny wyświetlacz wewnątrz zamienia E Ink na zwykły wyświetlacz IPS, ale ma również rozdzielczość 2560 x 1600, oferując 400 nitów jasności i obsługę Dolby Vision.

Pozostałe specyfikacje również wskazują na kompetentnego laptopa z procesorami Intel 11. generacji, 16 GB pamięci LPDDR4x i do 1 TB pamięci masowej PCIe Gen 4. Projekt również został ulepszony, zapewniając ogólnie bardziej elegancki wygląd. Te ulepszenia zaowocowały również wyższą ceną: będzie dostępny kiedyś w pierwszym kwartale 2021 r., Zaczynając od 1549 USD.

ThinkBook 14p.
: Lenovo

Oprócz nowego ThinkBooka wyposażonego w E Ink, Lenovo ogłosiło także trzy inne nowe produkty w swojej ofercie. Jest ThinkBook 13x, którego cena zaczyna się od 1199 USD i twierdzi, że jest jednym z „najcieńszych 13-calowych laptopów biznesowych Intel Evo”. W rzeczywistości to tylko ThinkBook Plus Gen 2, bez ekranu E Ink na górze.

Wreszcie istnieje para opcji zasilanych przez AMD. Po pierwsze, ThinkBook 14p Gen 2, który zaczyna się od 849 USD, oferuje procesory AMD Ryzen nowej generacji (prawdopodobnie plotkowane układy Ryzen 5000 do laptopów, które ma zostać ogłoszone na CES 2021) i oferuje konfiguracje z maksymalnie 32 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej PCIe Gen 4. Dostępne są również dwa intrygujące opcje ekranów: 14-calowy panel IPS 2,2K i 14-calowy OLED 2,8K.

ThinkBook 16p.
: Lenovo

Jest też ThinkBook 16p, 16-calowa wersja 14p, która będzie również oferować układy nowej generacji AMD i większy wyświetlacz (chociaż nie ma tutaj opcji OLED). To powiedziawszy, zaoferuje opcję dodania nadchodzącej oddzielnej karty graficznej Nvidia GeForce RTX nowej generacji dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy. Cena 16 pensów zacznie się od 1299 USD i podobnie jak pozostałe trzy laptopy będzie dostępna w pierwszym kwartale 2021 r.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook